Fabryka papierosów i dwa magazyny z wyrobami tytoniowymi zlikwidowane (zdjęcia)

Dwa magazyny i fabrykę nielegalnych papierosów zlikwidowali funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Zatrzymano łącznie 7 osób.

Podczas wspólnych działań na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie i Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali fabrykę papierosów i dwa magazyny z papierosami oraz półproduktami do produkcji wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze dokonali przeszukań w trzech miejscach, w gminie Sadkowice w województwie łódzkim, gdzie ujawniona została nielegalna fabryka papierosów, na terenie powiatu grójeckiego w gminie Promna, tam mundurowi odkryli magazyn wyprodukowanych papierosów bez akcyzy, a także w gminie Stromiec, gdzie funkcjonariusze natrafili na kolejny magazyn półproduktów dostarczanych do ujawnionej fabryki papierosów.

W toku działań ujawniono prawie 5 ton krajanki tytoniu, blisko milion sztuk papierosów oraz ponad 400 kg odpadu papierosowego. Zatrzymano też maszyny do nielegalnej produkcji papierosów. Gdyby nie akcja służb mundurowych Skarb Państwa straciłby niemalże 6,2 mln złotych z nieopłaconej akcyzy oraz podatku VAT. Wobec 7 zatrzymanych mężczyzn w wieku od 25 do 49 lat Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Radomiu zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot.Policja Wołomin/KAS)

Jeden komentarz

  1. Do : JY86 – przenosimy naszą fabrykę do punktu :

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!