Powoływali się na wpływy w Urzędzie Miasta Lublin. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze CBA, cztery osoby zatrzymane (wideo)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku z realizacją inwestycji w Lublinie przy ul. Zana. W zamian za „pomoc” oczekiwali milionowej łapówki ukrytej w zawartej z nimi umowie.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali, w oparciu o materiały własne, czterech mieszkańców Lublina. Śledczych zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że osoby te działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin.

Jak ustalili funkcjonariusze CBA mężczyźni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w związku z budową wieżowca przy ul. Zana w Lublinie w zamian za korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł.

We wtorek trzech z podejrzanych mężczyzn spotkało się po południu w celu podpisania umowy na wykonanie wszelkiej dokumentacji umożliwiającej przeprowadzenie inwestycji. Natomiast w kosztach umowy została ujęta wcześniej uzgodniona kwota korzyści majątkowej.

Wszyscy zostali zatrzymani przez agentów CBA w chwili podpisywania umowy. Czwarta osoba została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Dzisiaj zgromadzone materiały zostaną przedstawione Prokuraturze Okręgowej w Zamościu.

(fot. wideo CBA)

17 komentarzy

  1. Jaki gospodarz?Znowu pewnie nic nie wie.

  2. Chłopaki zaczęli robić nieuczciwą konkurencję ukladowi lubelskiemu to ich zdjęli

  3. Zatrzymana jest osoba z bliskiego otoczenia naszego włodarza – zobaczymy jak chłopaki będą zeznawać !

  4. Ale jak to? agent CBA zawarł legalna umowę na to że przeplaci za pomoc prawna i za to ich aresztowali???? Czy nie podpisał i wezwał wsparcie bo jakby podpisał to CBA musiałoby z naszych podatków zapłacić 1 milnion?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania