Fabrycznie nowe autobusy pojawią się na ulicach Lublina. ZTM ogłasza przetarg

Tabor lubelskiej komunikacji miejskiej po raz kolejny wzbogacony zostanie o fabrycznie nowe autobusy. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na świadczenie usług przewozowych 30 pojazdami. 20 z nich to autobusy przegubowe.

30 komentarzy

  1. Mamy 2016 rok a w naszym ” najlepszym” przedsiębiorstwie komunikacyjnym tabor w którym już niedługo trzeba będzie zalepiać klejem dziury w dachu żeby nie kapało podczas deszczu i w podłodze co by noga pasażera gdzieś nie utkwiła w wielkich czeluściach przerdzewiałych kratownic podłogowych:):)

  2. A może trzeba było by zakupić kilka autobusów zasilanych gazem CNG. Raczej po to była budowana stacja na Świdniku w bliskiej odległości od zajezdni MPK na ul. Grygowej, był swego czasu testowany biały Solaris zasilany tym gazem.

    • xtra. bedzie jak w Radomiu 🙂 ta stacja CNG to chyba juz nie funkcjonuje, bo nie ma dla kogo.

  3. co z tego jak kierowca na reke ma 7 zl

  4. To dobrze niech kupują, zatrudnią znów nie doświadczonych szoferaków i nowe autobusy na złom. Szkoda tylko pieniędzy… ;-( Niech się lepiej wezmą za wyszkolenie kierowców najpierw

  5. powinny byc dwie trasy tramwajowe. polnoc poludnie i wschod zachod lub inwestycja w szynowy ring, bo przemiescic sie w tych kierunkach to masakra. i nie, ze sie nie da. w san francisco lub porto da sie tylko u nas sie nie na. Olsztyn juz odbudowal zamkniete i zrownane z ziemia linie tramwajowe. jak zwykle ktos bedzie pi…. ze u nas gorki, pagorki. jest XXI w i jest mnostwo technologii pozwalajacych na likwidacje tych barier. no ale co tam, nie da sie, trolejbusy lepsze, bo moga na rowni z innymi pojazdami stac w korkach.

  6. Autobusy przegubowe są bez sensu! Bardzo często widać prawie puste przebiegi. Lepiej wybrać kilka mniejszych, tańszych w eksploatacji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!