Elementy ze skradzionych pojazdów na terenie ryckiej firmy (zdjęcia)

Policjanci z Ryk weszli na teren jednej z firm oferującej do sprzedaży podzespoły do samochodów. Mundurowi zabezpieczyli ponad 30 elementów pochodzących ze skradzionych pojazdów.

Kilka dni temu policjanci z Ryk otrzymali informację, że jedna z firm na terenie miasta oferuje do sprzedaży elementy pochodzące ze skradzionych samochodów. Wczoraj kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie razem z funkcjonariuszami z ryckiej komendy przeszukali teren firmy.

W pomieszczeniach magazynowych oraz na placu zostały ujawnione podzespoły z różnych pojazdów. Po weryfikacji numerów elementów danych pojazdów okazało się, że pochodzą one ze skradzionych samochodów na terenie państw Unii Europejskiej. Mundurowi zabezpieczyli ponad 30 podzespołów m.in. silniki, skrzynie biegów i elementy karoserii.

Jak informują policjanci sprawa jest rozwojowa. Wstępne szacunki mówią, że wartość odzyskanych części oraz elementów samochodowych wynosi około 170 tysięcy złotych. Za handel kradzionymi częściami grozi kara do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Ryki)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. … a wszyscy patrzyli z zazdrością i szeptali … zobacz jak szybko zwykłe chłopaki dorabiają się majątków na handlu częściami samochodowymi !!! …

 2. To ten znany w całym województwie dostawca tanich silników?

 3. Która to firma?

   • Wielka sensacja w Rykach .
    Już znowu będzie gadane że dziuple znaleźli Jasne ….. Każdy z Was kupuje coś na Aukcjach internetowych i każdy z Was może być wplątany w jakąś aferę kupując ( oczywiście niewiedząc o tym no bo niby skąd ) kradziony towar .Myślicie ze ktoś odrazu kradnie Auta i je rozbiera a potem sprzedaje na części .No napewno tak jest .
    Fajna sensacja……

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem