Handlował podrobionymi zabawkami, odwiedzili go policjanci

W jednym ze sklepów w Łukowie w ofercie znajdowały się podrobione zabawki. Placówkę handlową skontrolowali policjanci oraz funkcjonariusze celno-skarbowi.

W czwartek policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jeden ze sklepów na terenie Łukowa. W ofercie handlowej znajdowały się tam zabawki z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w magazynie i na półkach sklepowych klocki, maskotki i zabawki – „podróbki” znanych i popularnych wśród dzieci zabawek. Cały nielegalny towar został zabezpieczony.

W chwili obecnej trwa szacowanie strat jakie poniosły firmy, których znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane. Wkrótce właściciel sklepu usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Czy sprzedawca nanosił te firmowe znaki, czy producent made in …..? Cena była jak oryginalnych produktów, czy podróbek?

 2. w każdym chińskim sklepie od tych zabawek aż się półka ugina , odkrycie i nalot stulecia

 3. Te zabawki można kupić w każdym sklepie typu wszystko za 5zł lub chińskich dyskontach rozlokowanych po całym Lublinie czym sobie Pan z Łukowa zasłużył że akurat jego potraktowano jak przestępce (nie płacił na czas?)

 4. Polakowi nie wolno sprzedawać podróbek, ale jak chińczyk sprzedaje to już nikt tego nie widzi? W każdym chińskim markecie nie tylko zabawki są podrobione. Dotyczy to też innych produktów, ale co tam oni mogą sprzedawać, nie?

 5. Lego od dawna nie opłaca licencji na klocki więc matryce oraz same w sobie wzory nie są chronione. Ten Pan może sobie poszukać na necie bo akurat nie jest sam którego tak potraktowali i zapewne się odwoła.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą