Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ekstraklasa powraca na Lubelszczyznę. Górnik Łęczna po latach wraca na szczyt

Po wygranej z Olimpią Grudziądz, Górnik Łęczna po siedmiu latach powróci do Ekstraklasy. Jest to już pewne choć to nie koniec rozgrywek.

Choć do końca wiosennej tury rozgrywek 1 ligi pozostały jeszcze dwie kolejki, to jest już pewne, że Górnik Łęczna powraca na szczyt. Awans do Ekstraklasy łęcznianie zapewnili sobie wygraną z Olimpią Grudziądz. Do tego dołożyły się wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań, GKS Bełchatów z Flotą Świnoujście oraz Dolcana Ząbki z Kolejarzem Stróże. Teraz wiadomo, że po siedmiu latach na Lubelszczyznę powracają mecze Ekstraklasy.

Choć to ostatni rywale Górnika, czyli Olimpia Grudziądz była stawiana jako faworyt do awansu. Głównie dlatego, że od początku roku na swoim terenie nie przegrała ani jednego meczu. Jednak wygrana drużyny z Łęcznej zmieniła miejsca w tabeli i to ten klub może być już pewien awansu.

Górnik Łęczna został wykluczony z rozgrywek w Ekstraklasie w 2007 roku, gdy na jaw wyszły korupcyjne afery w polskiej piłce nożnej. Zamieszany był w nie także łęczyński klub. Wtedy to został on zdegradowany i drogę na szczyt piłkarze musieli zaczynać od nowa. Jak widać, po raz kolejny pokazali, że grają na najwyższym poziomie.

(fot. Górnik Łęczna)
2014-05-25 19:27:10

3 komentarze

  1. Brawo.Może by tak zachęcić Łęczną aby grała na lubelskim stadionie ?Wtedy może być wykorzystany .

  2. Ciupciasek zwyczajny

    …pokazali, że grają na najwyższym poziomie…
    I chwała im za to, bo jak widać po wynikach lubelskiego Motoru i prawie już świętej pamięci Lublinianki, na nikogo, i na nic więcej nie możemy liczyć.

  3. MOTORKU nic się nie stało że do 3 ligi się dostało… Zlikwidować ten twór by wstydu nie przynosił.

Z kraju