690 680 960

Ekspresówkę z Niedrzwicy Dużej do Kraśnika otworzą jednak w sobotę. Zobacz jak wygląda trasa z lotu ptaka (zdjęcia)

To już pewne. Jutro przed południem udostępniony dla kierowców zostanie ostatni odcinek drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów.

64 komentarze

 1. „tworzą” to ją już dobrych kilka lat i tak cud, że kiedyś ją skończą. Mam nadzieję, że ta via carpatia nie skończy jak jej patron nadany przez brata.

 2. Dodam jeszcze (za GDDKiA):
  21.08.2015 r. – ogłoszono przetarg w trybie projektuj i buduj.
  28.02.2018 r. podpisano umowy z wykonawcami: Aldesa Construcciones Polska zaprojektuje i zbuduje dwa skrajne odcinki: pomiędzy węzłami Lublin Węglin i Niedrzwica Duża (długość 12 km, wartość prac budowlanych 312, 2 mln zł.) oraz obwodnicę Kraśnika (10 km, wartość 319,5 mln zł.). Środkowy odcinek, od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ, zaprojektuje i wykona firma Mota-Engil Central Europe (ok. 20 km, 498 mln zł).”
  Jesienią 2015 r. były wybory, które wygrało PiS. Tak się zajęło obsadzaniem stołków przez swoich ludzi, że rozstrzygnięcie przetargu zajęło im grubo ponad 2 lata. Chyba, że, o czym nie piszą, trzeba było zmienić koncepcje. Tak aby podciągnąć S19 bliżej swoich burmistrzów i starostów, bo takie przypadki miały miejsce. A że trasa się wydłużyła trochę – suweren zapłaci. Nie tylko za asfalt. Potem x kilometrów razy zużycie paliwa, razy liczba samochodów, zużycie opon itd. Żaden problem. Powie się w TVP, że jest super i ludzie powiedzą, że DZIĘKI PREMIEROWI – jest super.

 3. Za Gierka u mojego dziadka na wsi partyjni dygnitarze średniego szczebla mieli otworzyć nowy most na lokalnej rzeczce. Pech chciał, że wieczorem przejechał po tym moście autobus i mostek się zawalił – no cóż tak się za komuny budowało, się kradło się piło. ALE ponieważ socjalizm nie uznaje porażek (bo odnosi same sukcesy) następnego dnia otworzono most. Jednak stary w innej wiosce odmalowany wapnem na prędce . Mimo wszystko uroczystość się udała, sukces w partii był hucznie celebrowany, tylko nie wiedzieć czemu ta zbiorowa schizofrenia zapomniała rozliczyć złodziei wśród działaczy budujących ten most.

 4. Badura Marian.

  Mamy świetny rząd wybitnych fachowców gospodarka się rozwija a ludziom żyje się coraz lepiej.

  • nieKrytyKrytyk

   rzadzacych nie porównuj do ludzi, tylko im się lepiej żyje bo nakradli już tyle co poprzednia ekipa.
   a jeszcze patusom co się nie chce pracować, ale już zaczyna im 500+ nie wystarczać, ale uj tam najwyżej pisiory dodrukują pieniedzy.

   • Jakoś nie ma żadnych zawiadomień, że coś nakradli a tylko śmieszne tłumaczenia bo tam jest Ziobro. Opozycja na zawsze do kosza a tylko PiS. PiS rządzi i jest dobrym gospodarzem a opozycja donosi na PiS prosząc o ukaranie PiS bo dzięki nim ludziom żyje się lepiej.

    • W wariatkowie powinni pensjonariuszom odłączyć internet bo jeszcze ktoś pomyśli, że zdrowi na umyśle ludzie takie głupoty piszą 😉

 5. Tak i inflacje tez za pisiorow mamy , jpr co za cebulandia‼️‼️‼️

  • Za Tuska mieliśmy wode w kranie, czasami nawet była ciepła…

  • za POpaprańców nic nie było a powstawały tylko ciuchlandy ze zużytą na zachodzie odzieżą. POpaprańcy tworzyli teoretyczne państwo złodziei a ze społeczeństwa – dziadów. Teraz POpaprańcy to zdrajcy którzy rozwalają parlament europejski przeprowadzanymi tam swoimi chorymi akcjami dywersyjnymi wymierzonymi przeciw Polsce i jej rozwojowi.

 6. Tworzą ?? Hmmm to kiedy stworzą ???

 7. A obwodnicy Niemiec jak nie było tak nie ma i … nie będzie. No chyba, że kilka batalionów saperów oczyści „Mulak” w Jawidzu.

 8. PO to zło i dno.
  Lewica to samo.
  Donald to kłamca. Każdy go zna.
  Ale on liczy na młodych co go nie mogą pamiętać
  Nigdy więcej jego i tych ludzi.

 9. S19 to sukces dla Lubelszczyzny i Polski wschodniej! Liczę na kolejne odcinki tej drogi, bo to podnosi Polskę B o kolejny poziom życia wyżej i oby tak dalej!
  Owszem długo to trwało, a paliwo drogie, ale jest i trzeba się cieszyć, a nie tylko wylewać hejt jak ruskie trolle!!!
  A ze każda władza działa podobnie to niestety wiadomo… obsadza stołki, rozdaje karty i pomaga swoim! Ważne jednak, że ta obecna władza robi coś dla ludzi w Polsce, a nie tylko kłamie, kradnie, zamyka stocznie, sprzedaje firmy za bezcen, obniza wiek szkolny, podnosi wiek emerytalny i knuje z ruskiem niemcem…
  Tak wspaniale było za Tuska, że autostrady budował na zachód, żeby Polak do Niemca mógł na szparagi pojechać i to jak słono zapłaci za przejazd!
  Nawet S17 Warszawa Lublin nawet chcial wstrzymać bo nie było piniendzy na drogę na wschód. A4 tylko wybudował żeby we Lwowie mecz obejrzeć w 2012!
  A poza tym nic w Polsce B miało nie być tylko rezerwat i otwarta granica dla Putina bez wojska policji i straży granicznej. Taka prawda!

  • OK
   też się zgadzam że nie należy narzekać nad tą zbudowaną drogą bo to jest jakby nie spojrzeć sukces

   Co do PO to pamiętaj że w tamtym czasie Europę straszył kryzys bankowy i to do tego stopnia że większość ekspertów wrózyła bankructwo Portugalii Włoch Hiszpanii Grecji itp Dodruk pieniędzy i zerowe stopy procentowe rozruszały powoli gospodarkę. Na falę wzrostu załapał się PiS

 10. Nigdy więcej rządów PO PSL.

  • nieKrytyKrytyk

   nigdy wiecej rzadu PIS, PO i PSL.
   mów dokładnie o wszystkich złodziejach. chyba że nie pracujesz i utrzymujesz się z 500+ bo po co pracować, to mozesz twierdzić inaczej, ale o wtedy jesteś patusem. jako osoba pracująca prowadząca firme, nie było tak źle od lat, trzeba zamykać interes po co mam płacic po 100 tys rocznie podatku jak mogę wziac troche za nic nie robienie

   • Musisz być niezłym lumpem skoro twierdzisz że za 500+ można się utrzymać.

    • Za pińset plus, które dajo to nie. Ale, mieszkanie od miasta za darmo, czynsz z mopsu opłacony, bony żywieniowe, bony ubraniowe, dopłaty do przedszkola, dzieci na kolonie za darmo… Jeszcze kilka takich „dajo” co nawet nie chce mi się wymieniać. Dwoje dzieci, patrole bez pracy (bo i po co), a dochód miesięczny „rodziny+” 7 tysi na rękę. No jak ktoś głupi to niech pracuje. Dżesika i Seba czekają na jego pieniądze.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas