Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mają poprawiać to, co niedawno było robione. Na dwa tygodnie zamkną przejazd na trasie Lublin – Nałęczów

Przez dwa tygodnie, z niewielką przerwą, zamknięty będzie przejazd kolejowy w Miłocinie. Kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 830 Lublin – Nałęczów będą musieli korzystać z objazdów.

Spółka PKP PLK zapowiedziała prace remontowe na przejeździe kolejowym w Miłocinie. Będą one związane z koniecznością wstrzymania na okres dwóch tygodni ruchu pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów. Zaskakujące jest jednak to, że przejazd ten znajduje się na szlaku kolejowym Lublin – Warszawa, który niedawno został kompleksowo przebudowany.

Jak ustaliliśmy, prace mają polegać na wymianie płyt, jakie znajdują się na przejeździe w ciągu drogi wojewódzkiej i umożliwiają kierowców pokonanie torów. Całość ma być zrealizowana w ramach gwarancji, jaką objęta jest inwestycja. Wykonawca zobowiązał się do tego na swój koszt.

Ruch na trasie Lublin – Nałęczów w Miłocinie zostanie wstrzymany w poniedziałek 23 maja około godziny 10. Wtedy to rogatki zostaną opuszczone i pozostaną w takiej pozycji do piątku 27 maja. Następnie w środę 1 czerwca przejazd znów zostanie zamknięty, a zakończenie prac zostało zaplanowana na niedzielę 5 czerwca.

W tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Wyznaczone zostały trzy trasy, w zależności od rodzaju pojazdu. Samochody ciężarowe, których waga nie przekracza 8 ton, jadąc od strony Nałęczowa, przed przejazdem kolejowym będą musiały skręcić w drogę powiatową na Bełżyce. Następnie w Palikijach Drugich skierują się w lewo i przez Sporniak, Motycz i Uniszowice znowu wjadą na drogę wojewódzką nr 830.

Dla samochodów ciężarowych, o masie powyżej 8 ton, trasa objazdu wiedzie przez Bełżyce. Jadąc od strony Lublina kierowcy będą musieli pojechać al. Kraśnicką do Konopnicy, następnie wjechać na drogę wojewódzką nr 747. Na rondzie w Bełżycach skręcić w prawo na drogę wojewódzką nr 827, którą przez Wojciechów dojadą do Sadurek.

Trzeci objazd, przeznaczony również dla pojazdów o masie do 8 ton, jest alternatywą dla pierwszego. Zaczyna się o kończy w Miłocinie, w rejonie przejazdu kolejowego. Od strony Lublina wiedzie przez Motycz, Sporniak, Palikije Pierwsze oraz Palikije Drugie.

(fot. archiwum)

13 komentarzy

  1. Trzeba zrobić zbiorowy pozew do sądu.

  2. Czyli, jak będę jechał w piątek 27 maja po 23:30 przez ten przejazd, to będzie już otwarty czy jeszcze zamknięty?

Z kraju