Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Eko-Festyn już w sobotę na Placu Zamkowym

W najbliższą sobotę, na Placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się Eko-Festyn.

Kiermasz produktów ekologicznych, degustacje, pokazy historyczne, liczne quizy, występy kapel a dla najmłodszych liczne konkursy plastyczne i łamigłówki ekologiczne- wszystko to będzie czekało na tych, co odwiedzą w sobotę Eko-Festyn na lubelskim Placu Zamkowym. Szczególnie zapraszani są wszyscy entuzjaści zdrowego stylu życia oraz osoby żyjące w zgodzie z naturą czy też ceniące dobrą kuchnię. Eko-Festyn połączony będzie z kiermaszem produktów ekologicznych i tradycyjnych.

Wśród atrakcji przygotowano występy Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej ze Szczebrzeszyna oraz Kapeli Wojciechowskiej z Wojciechowa a także spotkanie z historią w wykonaniu Słowiańskiego Grodu z Horodyszcza. Będzie można zobaczyć pokazy strojów i walk na stanowisku człowieka pierwotnego, wczesnośredniowieczny obrzęd dożynkowy, taniec z ogniem i związane z tą epoką kulinaria. Miłośników historii zainteresują z pewnością również pokazy uzbrojenia, tkania krajek, drzeworytnictwa czy wreszcie wiercenia otworów.

Podczas festynu zorganizowany zostanie także konkurs na najpiękniejsze stoisko i najsmaczniejsze produkty ekologiczne, gdzie o tytuł najlepszego produktu nabiałowego, przetworu owocowo-warzywnego i mięsnego, wypieku oraz napoju walczyć będą tylko certyfikowane specjały. Z kolei każdy kto posiada w domu zużyte baterie będzie mógł je wymienić na słodycze.

Eko-Festyn rozpocznie się w sobotę o godzinie 11-tej. Jego organizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

(fot.-materiały organizatora)
2013-10-02 21:14:52

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112