690 680 960

Ekipa filmowa znów pojawi się w Lublinie. Będą kręcić serial Agnieszki Holland

Niebawem w Warszawie rozpoczną się zdjęcia do pierwszego polskojęzycznego serialu platformy Netflix. Ekipa odwiedzi kilka miejsc na terenie całego kraju, m.in. Lublin. W ujęciach pojawi się centrum miasta.

Serial, który nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, będzie liczył 8 odcinków. Wystąpią w nim znani aktorzy: Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Zofia Wichłacz, Patrycja Wolny czy też Michalina Olszańska. Produkcja przedstawiać będzie alternatywną historię, w której wciąż istnieje żelazna kurtyna. Student, wraz ze skompromitowanym oficerem, trafią na trop rządowego spisku, mającego na celu utrzymanie żelaznej kurtyny oraz państwa policyjnego. Cała akcja będzie się toczyć w 2002 roku, dokładnie 20 lat po ataku terrorystycznym, który przekreślił szanse wyzwolenia Polski spod dyktatury Związku Radzieckiego.

Zdjęcia będą realizowane w różnych regionach Polski. Ekipa rozpocznie pracę w Warszawie, pojawi się jednak również w Lublinie. W niedzielę ujęcia będą realizowane w budynku Centrum Spotkania Kultur, w poniedziałek tuż obok zaplanowano zdjęcia plenerowe. W związku z tym przez te dwa dni część ul. Grottgera będzie wyłączona z ruchu. Całość reżyseruje Agnieszka Holland wraz ze swoją córką Kasią Adamik. Premiera serialu jest planowana jeszcze w tym roku.

Platforma Netflix, na której zamówienie powstaje serial, jest jednym z największych na świecie internetowych serwisów rozrywkowych. Korzysta z niego ponad 117 mln użytkowników w ponad 190 krajach na całym świecie. Każdego dnia oglądają oni łącznie ponad 140 mln godzin filmów, seriali i programów, w tym seriali, dokumentów i filmów oryginalnych. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)
2018-01-26 18:44:53

16 komentarzy

  1. ludzie dlaczego w Was jest tyle nienawiści?

    • Jak kiedyś twoją własną matkę ktoś zacznie szkalować to może wtedy zrozumiesz co znaczy różnica między bojkotem gnidy a nienawiścią.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas