Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane również w Lublinie. Niektórzy już czekali na placu i odeszli z kwitkiem

Odwołane egzaminy i zawieszone zapisy – tak wygląda sytuacja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie. Wszystko przez znaczną absencję pracowników.

W poniedziałek informowaliśmy o odwołaniu przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie egzaminów na prawo jazdy. Chodziło o oddziały terenowe w Puławach i Kraśniku, natomiast w Lublinie miały one być w dalszym ciągu przeprowadzane. Przyczyną decyzji jest znaczna absencja pracowników. Znaczna ich część, łącznie z dyrekcją ośrodka, przebywa na zwolnieniach związanych z zachorowaniami na COVID-19.

Tymczasem nasi czytelnicy zaczęli nas alarmować, że sytuacja w lubelskim WORD-zie znacząco odbiega od tego, co ośrodek oficjalnie podaje. Cześć egzaminów zaczęło być również odwoływanych, co więcej, niektóre w ostatniej chwili. Kandydaci na kierowców przebywali już na terenie ośrodka oczekując na swoją kolej, po czym mieli się dowiadywać, że nie mają co liczyć na to, że ich egzamin się odbędzie.

Co więcej zawieszono zapisy na egzaminy. Sytuacja taka ma potrwać przynajmniej przez kolejne kilka dni. Obecnie praktycznie połowa załogi przebywa na zwolnieniach lekarskich. Nikt nie ma pewności, co będzie w najbliższych dniach. Dlatego też postanowiono, że czasowo nie będą przyjmowane zapisy na kolejne egzaminy.

Jak ustaliliśmy, pozostałe ośrodki egzaminowania kierowców w naszym regionie, czyli w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu funkcjonują bez większych problemów.

(fot. lublin112)

16 komentarzy

  1. Pabloo(oryginał)

    O co Ci chodzi zapytajniku ? Chorych nie ma. Są sra…cy w gacie i szukający dodatkowych pieniędzy pożal się Boże egzaminatorzy, patrzący za wszelką cene na rosnące cyferki na ich kontach. Przykład ? Telefon do WORD 2 h czekania na wolną linię na info, oraz opłaty za niezaliczony egzamin( mi to nie grozi) kasa musi się zgadzać. Zbyt wielu musieli zaliczyć pozytywnie, to nadrabiają L 4.

  2. Jutro przyjdą chorzy owinięci w kołdrę i z zapasem chustka do nosa. Kto chętny na egzamin?

Wiadomości z info112