Dzwola: Miał nielegalną broń oraz amunicję

Policjanci z Janowa Lubelskiego zatrzymali 56-latka, który posiadał nielegalną broń. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

W środę janowscy policjanci weszli na posesję 56-latka, mieszkańca gminy Dzwola. Mundurowi posiadali informację, że mężczyzna może posiadać broń. Podczas przeszukania natrafiono na „samoróbkę”, dwie sztuki amunicji oraz elementy służące do złożenia broni.

Mężczyzna został zatrzymany. Dzisiaj doprowadzono go do prokuratury. Za posiadanie broni bez zezwolenia 56-latkowi grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa.

2015-03-05 17:03:20
(fot. Policja Janów Lubelski)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. dwie sztuki amunicji ?? szok, pewnie planował zamach na sejm

  • Eee tam, zaraz na Święty Sejm – 2 sztuki amunicji to najwyżej mógłby się „zamachnąć” na żonę i teściową

 2. ha ha ha sprawa rozwojowa ciekawe co się z niej rozwinie??? zrobią z niego Terrorystę ???? Musi mieć „życzliwych sąsiadów”

  • Jasny gwint !!! Sie narobiło...

   Powinien się tłumaczyć, że przygotowywał się do „bratniej” pomocy „biednym” „bezradnym” ukraińskim braciom, oraz siostrom.

 3. A wg mnie gdyby ci „bracia i siostry” przyszli w bratniej misji wychędorzenia i poćwiartowania najbliższych, to przynajmniej tego pierwszego mógłby zastrzelić…

  Zaiste specyficzny musi być to karabin, że przyjmuje zarówno 7.62 jak i nabój do strzelby większego kalibru…. Obydwa widoczne z resztą na zdjęciach…

  Dobrze dziadka karmcie na dołku, dajcie mu w celi podstawowe narzędzia i materiały, bo jak już Putin Bug przekroczy, to będziecie go błagać na kolanach, żeby „na szybko” coś zmajstrował….

 4. Parobek od Boryny miał groźniejszą FUZJĘ. Ale nasi Polucjanci wykryli przestępcę.

  • DOBRY CZŁOWIEK (prawie aniołek)

   Ja tam bym był za tym, że nie nasi dzielni polucjanci wykryli ten „skład” broni i amunicji, prędzej przyczynił się ktoś „uczynny” i „przyjazny” dziadkowi, kto „uprzejmie poinformował” policję, a ci na „kogutach” w te pędy pojechali i bohatersko odfajkowali sukces Prawa nad złem.

 5. @DOBRY… to oczywiste,

  Popatrz na te zdjęcia. Te „zabójcze sztuki amunicji” to nabój od strzelby/ dubeltówki, a drugi pewnie 7.62 czyli sztucer myśliwski/kałach. Obydwa pociski mógł znaleźć na polu po normalnym polowaniu, a że nie miał z czego wystrzelić to sobie strzelbę dorobił…

  Ja generalnie jestem za upowszechnieniem dostępu do broni palnej, pod warunkiem przywrócenia kary śmierci za zabójstwo lub jego usiłowanie, w tym napad z bronią palną.

  Jest to burzliwy „temat rzeka”, ale w momencie gdy kacapy albo banderowcy wjadą do nas czołgami, to zachód wyrazi „głębokie zaniepokojenie”, Bronek i Ewa spieprzą do Brukseli razem ze swoimi ziomkami. Ludzie zostaną sami, a minimalne szanse na przeżycie będą mieli ci, którzy będą potrafili się samodzielnie obronić.

  Resztka sił zbrojnych, która jeszcze została będzie bardziej broniła Wisły niż Bugu, a najpewniej Odry.

  W momencie gdy cokolwiek się ruszy, trzech pijanych Ukraińców jest w stanie dojść do Warszawy. W Lublinie wojska już nie ma. Jako Polacy chwalimy się Gromem, Formozą, Kawalerią Pancerną i Powietrzną, ale nie oszukujmy się. w razie napaści na RP wojska specjalne będą broniły Bronka i „elity”, reszta będzie bronić wschodniej granicy, ale Niemiec.

  Chcesz człowieku przeżyć, to zrób sobie samopała i nie chwal się nim. Nikomu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!