Dziś niedziela handlowa, kolejna za dwa tygodnie
11:32 13-04-2025 | Autor: redakcja

Niedziela 13 kwietnia 2025 roku została przewidziana jako jedna z niedziel handlowych w kwietniu, co oznacza, że klienci mogą swobodnie korzystać z oferty sklepów wielkopowierzchniowych, supermarketów i galerii handlowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziela poprzedzająca Wielkanoc stanowi wyjątek od zakazu handlu, dzięki czemu handel w tym dniu jest dozwolony.
Taka decyzja ustawodawcy ma na celu umożliwienie Polakom spokojnych zakupów przed świętami. Wielu klientów korzysta z tej okazji, by zaopatrzyć się w produkty spożywcze, czy artykuły dekoracyjne.
W związku ze zwiększonym ruchem w placówkach handlowych, sieci sklepów – takie jak Biedronka, Lidl czy Carrefour – często decydują się na wydłużenie godzin otwarcia. Przykładowo, jak poinformowała sieć Biedronka, ponad 3300 jej sklepów będzie dziś czynnych do godziny 22:00. To ukłon w stronę klientów, którzy nie zawsze mają czas na zakupy w tygodniu.
To nie jedyna niedziela handlowa w kwietniu. Kolejna przypada 27 kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym. Wówczas także przewidziano możliwość prowadzenia handlu, co ma ułatwić klientom przygotowanie się do majówki.
Warto przypomnieć, że w same Święta Wielkanocne – czyli 20 kwietnia (niedziela) i 21 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) – obowiązuje zakaz handlu. Tego dnia czynne będą jedynie nieliczne placówki, w tym sklepy osiedlowe prowadzone przez właścicieli, stacje benzynowe oraz dyżurne apteki.
Podsumowując, niedziela 13 kwietnia to doskonała okazja na spokojne zakupy. Warto wykorzystać tę możliwość, zwłaszcza przed nadchodzącymi świętami.
… ponad 90% Polaków to wierzący katolicy (?) … dla nich to Niedziela Palmowa nie handlowa, nie powinni jechać na zakupy bo to grzech, a majonez jeszcze zdążą kupić a najlepiej zrobić samemu
a co lewarki płaczą że muszą robic w niedzielę zamiast robotę zmienić xD
Tylko w krajach okupowanych i zamordystycznych rządzący faszyści dyktują uległemu motłochowi kiedy ma kupować a kiedy nie.
Niemcy..?
Wreszcie normalność 🙂
Jeden rząd nam zaserwował danie z restauracji o nazwie Gospodarka Centralnie Sterowana, a drugi rząd nie wie, jak się tej potrawy pozbyć. Przydałby się Sanepid, żeby ten lokal zamknąć i dać ludziom wybór. Nigdy nie rozumiałam, dlaczego jedna grupa zawodowa ma wolne niedziele, podczas gdy wiele osób pracuje nie tylko w niedziele, ale także w święta. Ja musiałam zmienić pracę, żeby się doczekać wolnych niedziel, więc pracownicy handlu też tak mogą zrobić
Do kościoła a nie do sklepu. Niewierna choloto. To co wydajecie na zakupy, fastfiudy i inne plugawe zachcianki na koszyczek byście dali. Odprawienie mszy to też praca, prąd , gaz opłacić na utrzymanie świątyni. Co wy myślicie że to samo się robi
Nie rozumiem po co otwierać w niedzielę ,sklepy są otwarte cały tydzień i niektóre do północy..