Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dziki tak zadomowiły się w mieście, że zaczęły korzystać z przejść dla pieszych. Wszystko zostało nagrane (wideo)

Dość nietypową sytuację zaobserwował dziś jeden z lubelskich kierowców. Jak wskazuje, zwierze to w odróżnieniu od wielu pieszych, potrafi korzystać z przejść dla nich wyznaczonych.

Od wielu lat na terenie Lublina można spotkać dziki. Zwierzęta te coraz śmielej czują się w mieście, zapuszczają się na osiedla, nie brakowało też przypadków, kiedy to zawędrowały do centrum. O ile początkowo mieszkańcy reagowali strachem na ich widok, tak wraz z coraz częstszymi przypadkami spotkań z nimi, wiele osób zaczęło traktować je jako naturalny widok.

Dziś otrzymaliśmy nagranie sytuacji zarejestrowanej przez kamerę zamontowaną w aucie jednego z kierowców. W dzielnicy Szerokie, a dokładnie w rejonie skrzyżowania ulic Sławin i Lędzian zauważył on dzika. Zwierzę początkowo maszerowało wzdłuż ulicy, po czym dotarło do przejścia dla pieszych i skierowało się na drugą stronę jezdni.

Jak wskazuje pan Artur, był to „cywilizowany dzik”, który w odróżnieniu od wielu pieszych, potrafi korzystać z przejść dla nich wyznaczonych.

(wideo – nadesłane – Artur)

34 komentarze

 1. Ale to już nie jest śmieszne , dziki powinny być odłowione i odstrzelone.

 2. Nie ma co się dziwić…mandaty teraz są strasznie drogie, lepiej nie przechodzić w miejscach niedozwolonych

 3. To 100 razy mądrzejsze istoty niż niektórzy mieszkańcy naszego regionu

 4. od setek tysiecy milionów lat żyja na tych terenach. to człowiek i urbanizacja wlazły w buciorach w gnoju i błocie na ich żerowiska…

  • Tylko człowiek potrafi zawłaszczyć sobie całą planetę, wszystkie skrawki natury i jeszcze mordować inne stworzenia w imię własnego bezpieczeństwa. Człowiek to taki ruski onuc…

 5. To łysy deweloper zniszczył dzikom domy.

 6. Em. Patyk pocieszyciel

  Zgadzam się z moim światłym przedmówcą Franiem, który bardzo logicznie twierdzi: – Sami widzicie, od dzika można się wiele nauczyć.

 7. jestem z miasta

  Pełna kultura- przeszedł dzik przez przejście- proszę sie go nie czepiać.

 8. Wygląda smakowicie! Jadłbym!

Z kraju

Sport