690 680 960

Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy w Radzyniu ma już 25 lat. Zorganizowano uroczyste obchody (zdjęcia)

Od 25 lat zajmują się pomocą osobom z zaburzeniami psychicznymi. Starają się, aby mogły one samodzielnie pełnić role życiowe i społeczne. Wczoraj obchodzili uroczysty jubileusz.

W czwartek 3 listopada, w Radzyniu Podlaskim odbyły się obchody 25-lecia istnienia Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Trójcy, następnie uczestnicy przenieśli się do sali kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Zaprezentowany został film „DŚDS Historia Prawdziwa”, były też pokazy artystyczne grupy teatralnej DŚDS oraz koncert Barbary Bloch oraz Wojciecha „Molasa” Gila. Natomiast wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wręczył Dyplom Uznania Wojewody Lubelskiego przyznany za realizowanie misji jaką jest niesienie pomocy innym, aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami, zapewnienie profesjonalnej opieki podopiecznym oraz tworzenie dla nich atmosfery szacunku, ciepła, życzliwości i zrozumienia, sumienne i rzetelne wypełnianie obowiązków przez personel, odpowiedzialność i obywatelskie zaangażowanie.

Głównym celem działalności Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu Podlaskim jest osiągnięcie przez osoby korzystające z usług Domu umiejętności jak najbardziej samodzielnego pełnienia ról życiowych i społecznych. Placówka przeznaczona jest dla 40 osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym osób przewlekle psychicznie chorych, osób z niepełnosprawnością intelektualną, osób ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawności sprzężonej. Podopieczni ośrodka uczestniczą w różnorodnych zajęciach terapeutycznych oraz rehabilitacyjnych, rozwijają zainteresowania i nabywają praktyczne umiejętności.

(fot. Tadeusz Kierych)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas