690 680 960

Dziadek zmarł, rodzina odkryła amunicje którą ukrywał

Rodzina porządkując mienie zmarłego ojca w szafie odnaleźli amunicję. Była jak nowa.

W czwartek funkcjonariusze lubartowskiej komendy otrzymali informację, o znalezionym w jednym ze starych domów na terenie miasta arsenale. Okazało się, że mieszkający tam przez lata mężczyzna zmarł, więc po pewnym czasie najbliżsi postanowili uporządkować rzeczy należące do członka rodziny.

Podczas prac porządkowych, syn zmarłego w jednej z szaf odnalazł dziwnie wyglądający pakunek. Po jego otworzeniu dostrzegł dużą ilość amunicji. Wszystkie pociski pomimo tego że miały swoje lata, to były doskonale zabezpieczone i utrzymane. Cały czas nadawały się do użytku.

Po przeliczeniu wyszło na jaw, że amunicji różnego rodzaju i kalibru jest łącznie ponad 360 sztuk. Została ona zabezpieczona przez policję. Mundurowi ustalili, że jej pochodzenie jest najprawdopodobniej wojskowe. Mianowicie właściciel posesji był w przeszłości oficerem Wojska Polskiego i prawdopodobnie w związku z tym w jego domu była ukryta amunicja.

(fot. KPP Lubartów)
2014-12-06 10:13:02

14 komentarzy

 1. Przygotowany do powstania! Niech mu ziemia lekką będzie.
  Pokój.

 2. Dziadunio szykował się do III światowej, albo myślał, że jeszcze się załapie do nawracania Talibów z islamu na katolicyzm, ale jakoś nie wyszło. Stąd te zapasy.

  • Dziadek swoje przeżył i chciał być gotowy na ewentualność która wcale nie jest niemożliwa. Ty pewnie do końca życia będziesz głosował na PO bo obiecali że będzie lepiej, nawet jak zgwałcą pół twojej rodziny… bo przecież obiecali..

   • A i owszem – będziemy głosować na każdego, kto nie jest chorym fanatykiem.

    • A na jakiej podstawie uważasz że ktoś w polskiej polityce jest chorym fanatykiem? Bo tak powiedział jakiś „dziennikarz” TVN-u? Jak u prezydentury był Lechu Kaczyński to pół Europy dupę wypięło na Gruzję która najechała Rosja a jedyną osoba która okazała się sojusznikiem Gruzji okazała się Polska, dzisiaj sytuacja na Ukrainie to kopia tej z 2008 w Gruzji.. i nagle cała Europa przejrzała na oczy, dziś nie ma fanatyków. Z politowaniem patrzę na fanatyków TVN-u którym propaganda tak zamydliła oczy że wierzą że jest w Polsce pięknie… ciekawe tylko dlaczego naszych emerytów nie stać na życie w porównaniu do tych z Zachodu albo nie zarabiamy tyle co Zachód… ale cóż lepiej bezmyślnie przytakiwać mainstreamowi niż spróbować się zbuntować i powiedzieć NIE.. bo posądzą nas o fanatyzm.

 3. Jakaś dziwna ta rodzina – zamiast toto przekazać dla najuboższych Afgańczykó, albo w ostatnim razie i Ukraińcom to oddali bogatemu Państwu polskiemu.

 4. W każdym domu powinien być taki zapas.

 5. co to pociski przeciwczołgowe ?

 6. Gaweł (ten z kompletu od Pawła)

  Powinni toto oddać potrzebującym dzieciaczkom Ukraińskim w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

 7. wielka mi sprawa oj oj joj .Myśliwi mają większe arsenały w domach i to nimi trzeba się zająć.

 8. Tępe pałki to pestki z karabinka mosin używanego głównie pod czasz pierwszej wojny więc ………..książki czytać młodzieży droga ,a i psiakom się do edukowanie przyda:D

 9. Pewnie i broń gdzieś jest schowana.

 10. Akurat te pestki to są między innymi do mosina i byly z powodzeniem używane także podczas II WŚ (maxim ,DP-28 ) .Ten sam system amunicji jest używany i obecnie w naszej armii w kaemach PK czy nowszych UKM .Łuchy stalowe i lakierowane więc stawiał bym na produkcje rodzimą po wojenną .

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas