Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dźgała psa nożem bez opamiętania. Wszystko przez zazdrość o partnerkę (zdjęcia)

Kłótnia między dwoma kobietami zakończyła się atakiem jednej z nich na psa. W lecznicy na jego ciele naliczono 17 ran. Do tego miał poderżnięte gardło.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim prowadzą czynności związane ze sprawą znęcania się nad psem. Wszystko wydarzyło się w minioną niedzielę, kiedy to, jak wstępnie ustalono, zwierzę zostało zaatakowane nożem. Do zdarzenia doszło w trakcie kłótni między dwoma kobietami.

Jak wyjaśnia nam asp.szt. Edyta Żur, obecnie funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Postępowanie na razie jest w początkowym etapie. Trwają przesłuchania, zabezpieczono też ślady. Czynności ukierunkowane są na przestępstwo znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Na razie policjanci, z uwagi na charakter sprawy, nie chcą zdradzać dokładnych okoliczności zdarzenia. Nam jednak udało się ustalić, że obie uczestniczki zdarzenia były ze sobą w związku. Właścicielka psa miała traktować go jak dziecko, co nie spodobało się jej partnerce. Chodziło o to, że poświęcała większość czasu i zaangażowania dla zwierzęcia.

Kiedy doszło do kłótni między kobietami, jedna z nich chwyciła za nóż i zaatakowała nim buldoga francuskiego. Pies trafił do lecznicy, gdzie na jego ciele naliczono 17 ran. Do tego miał poderżnięte gardło. Kobieta miała zaatakować również swoją partnerkę, jednak tu policjanci zapewniają, że tego typu zgłoszenia nie otrzymali. Było jednak doniesienie na temat gróźb karalnych.

Dźgała psa nożem bez opamiętania. Wszystko przez zazdrość o partnerkę (zdjęcia)

Dźgała psa nożem bez opamiętania. Wszystko przez zazdrość o partnerkę (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

44 komentarze

  1. „Dwoma kobietami”? Czy to nieuctwo redaktora, czy te kobiety były jakieś wyjątkowo męskie?

    • Mówimy i piszemy: DWOMA lub DWIEMA. Liczebnik DWA ma w narzędniku aż trzy formy: DWIEMA, DWOMA i DWU. Forma DWIEMA jest poprawna tylko w odniesieniu do rzeczowników, które w liczbie pojedynczej mają rodzaj żeński, np. dwiema butelkami, dwiema rękami, z dwiema dziewczynami, z dwiema sarnami. Forma DWOMA jest poprawna w odniesieniu do rzeczowników wszystkich rodzajów, np. dwoma butelkami, dwoma rękami, z dwoma dziewczynami, z dwoma sarnami, dwoma otwieraczami, dwoma palcami, z dwoma chłopcami, z dwoma psami, dwoma oknami, dwoma sercami, z dwoma maleństwami, z dwoma zwierzętami. Forma DWU jest natomiast najrzadziej spotykana, ale również poprawna, choć tylko w odniesieniu do rzeczowników mających w liczbie pojedynczej rodzaj męski lub nijaki, np. dwu otwieraczami, dwu palcami, z dwu chłopcami, z dwu psami, dwu oknami, dwu sercami, z dwu maleństwami, z dwu zwierzętami. Próbowano kiedyś ograniczać łączliwość formy DWOMA, wyłączając ją z połączeń z rzeczownikami żeńskimi, jednak takie postępowanie nie znajduje uzasadnienia historycznego: w dawniejszej polszczyźnie nie było takiego rozróżnienia, formy DWOMA i DWIEMA nie tylko były używane wymiennie (potwierdzają to przykłady z Knapiusza czy Piotra Kochanowskiego), lecz nawet forma DWIEMA bywała łączona z rzeczownikami męskimi czy nijakimi. Zatem to nie tyle forma DWOMA rozszerzyła swój zakres łączliwości, ile forma DWIEMA ograniczyła swój.

      Polecamy lekturę przed napisaniem komentarza w tym stylu…
      źródło: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/dwoma-czy-dwiema-,cltt,D

Z kraju