Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołany ze stanowiska. Pochodzi z naszego regionu

Andrzej Konieczny stracił stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Swoją karierę zaczynał w naszym regionie, a dokładnie w Nadleśnictwie Chotyłów. Jest też adiunktem na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka poinformował o odwołaniu Andrzeja Koniecznego ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Choć nie podano oficjalnego powodu takiej decyzji, nietrudno powiązać to z głośną sprawą zakupu posiadłości na Podlasiu. Za dom o powierzchni 110 metrów kwadratowych zapłacił on 9,5 tys. złotych.

Nieruchomość wcześniej należała do Lasów Państwowych. Wieloletni pracownicy mogą zgodnie z prawem dokonać pierwokupu zbędnego majątku nawet z 95 proc. bonifikatą. Konieczny skorzystał z tej możliwości i nie było by z tym problemu, gdyby nie kilka faktów. Mianowicie przepisy wskazują, że wartość takowej nieruchomości nie może przekraczać 100 tys. złotych.

Jak się okazało, dyrektor osobiście miał zdecydować o wprowadzeniu zmian w przepisach, podwyższając ową kwotę do 150 tys. złotych. Zmiana ta pozwalała mu na nabycie nieruchomości nie tylko w ramach pierwokupu lecz również właśnie z bonifikatą. Co więcej, po zakupie posesji, ponownie dokonano zmian przywracając limit w wysokości 100 tys. złotych. Jakby tego było mało, po zakupie nieruchomości, przepisał ją na syna.

Andrzej Konieczny pochodzi z naszego regionu, a dokładnie z gminy Zalesie. Urodził się w Białej Podlaskiej, swoją karierę w Lasach Państwowych zaczynał w Nadleśnictwie Chotyłów. Był też dyrektorem ekonomicznym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Do tej pory pracuje też na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie w Katedrze Roślin Leczniczych i Przemysłowych Wydziału Agrobioinżynierii jest adiunktem dydaktycznym.

(fot. Lasy Państwowe)

29 komentarzy

 1. Bezmajtek 2 , nawet podobny .

 2. pospolity i nie nażarty dzięcioł ….
  słowem chytry badziewiarz !!!!

 3. Żeby miał gdzie sosny sprzedać te zardzewiale

 4. Za malo wycinal.jeszcze miejscami rosną.

 5. Za rządów peło nic by mu nie zrobili i żył by jak pączek w maśle

 6. Lepiej się małą łyżką najeść niż się chochlą naw****dalać. Problem w tym że się wydało 🙂 *** *****

 7. Dla mnie to jest zero moralne. Jak takie coś może uczyć studentów ja się pytam. Gdyby był w peło, to by był chroniony niczym niepodległość. Mam nadzieję, że za ten przekręt cwaniak zostanie ukarany.

 8. Zaraz dostanie nowa posade ….zaklad ???

 9. Dostanie taką odprawę że większość z nas nie zarobi tyle przez 5 lat. Ciepła posadka z dobrą pensją już czeka. Tacy zawsze będą się z biedoty śmiać.

 10. A ja nazwę to po imieniu zmiana przy korycie wszystkie te ich dymisjęi nominacje to nic innego jak zmiany przy korycie

Z kraju