Dwumilionowy pasażer na lubelskim lotnisku. Pani Weronika w Holandii spędzała święta

Port Lotniczy Lublin świętował dziś obsłużenie dwumilionowego pasażera. Wracająca z Holandii kobieta otrzymała upominki od lotniska oraz przewoźnika.

W środę 24 kwietnia w Porcie Lotniczym Lublin obsłużony został dwumilionowy pasażer. Jest nim Pani Weronika Sawa, która w południe przyleciała z Eindhoven na pokładzie samolotu linii lotniczych Wizz Air. Wracała ona z Holandii, gdzie spędziła święta i był to jej pierwszy lot samolotem w życiu. Pasażerka została przywitana osobiście przez przedstawicieli lotniska, którzy wręczyli jej zestaw walizek oraz voucher na bezpłatne korzystanie z biznesowej poczekalni przez rok. Od linii lotniczych Wizz Air otrzymała zaś voucher o wartości 200 euro do wykorzystania na trasach realizowanych przez przewoźnika.

– To odpowiedni moment, aby podziękować pasażerom za zaufanie, jakim każdego dnia obdarzają nas i linie lotnicze, operujące z lubelskiego lotniska. Cieszymy się, że możemy świętować już dwa miliony pasażerów odprawionych w Porcie Lotniczym Lublin. Pamiętajmy, że sprawne funkcjonowanie naszego portu nie byłoby możliwe bez ludzi, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo i komfort podróżujących. To sukces nas wszystkich – wyjaśniał Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Dwa miniony pasażerów lubelskie lotnisko obsłużyło w ciągu sześciu lat swojej działalności. Większość z nich, gdyż 1,3 mln podróżnych skorzystało z usług linii lotniczych Wizz Air. Obsługują one połączenia m.in. do Oslo, Kijowa, Londynu czy też do Eindhoven. Wcześniej kierunków tych było więcej, w Porcie Lotniczym Lublin znajdowała się też baza operacyjna przewoźnika. Cięcia sprawiły jednak, że lotów ubyło co od razu przełożyło się na spadek liczby pasażerów.

Jednak ciągnąca się od dłuższego czasu zła passa lotniska dobiega końca. Po dużych cięciach siatki połączeń wykonanych przez linie Wizz Air, likwidacją lotów na Ukrainę do Mediolanu oraz do Monachium, sytuacja zaczyna się odwracać. Od 31 marca codziennie jest realizowanie połączenie z lotniskiem Okęcie. Od 1 kwietnia uruchomione zostało lotnicze połączenie z Antwerpią. Trasa jest obsługiwana dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki, przez belgijski oddział linii lotniczych TUIfly. Pasażerowie podróżują samolotami Embraer 190, które mogą pomieścić na pokładzie 112 osób. Po zimowej przerwie wróciło też połączenie do Dublina. Samoloty linii lotniczych Ryanair do stolicy Irlandii latają dwa razy w tygodniu.

(fot. nadesłane, lublin112)

Zobacz również

2 komentarze

  1. … wszystko fajnie , zaistniał Airport Lublin , tylko napiszcie ile władze dopłacają z naszych podatków do działalności lotniska ? a jeszcze koszty budowy już się zwróciły ? . wizerunkowo Ok.

  2. Gdzie to odwrócenie złej passy, ja się pytam? Jedno nowe połączenie wobec kilkunastu zlikwidowanych. No to niezłe proporcje.
    Nie ma połączenia z dużym hubem z którego można byłoby polecieć dalej na cały świat. Kiedyś był Frankfurt, było Monachium.
    Gdzie kierunki wakacyjne ?? Brak jakichkolwiek czarterów. Wobec czego trzeba korzystać z innych portów lotniczych.
    Brak połączeń krajowych (poza Warszawą która i tak jest blisko). Był super oblegany Gdańsk, ale został zlikwidowany. A gdzie Poznań w którym odbywają się największe w kraju imprezy targowe??!!
    Ja tu nie widzę końca złej passy. Ja widzę jej kontynuację. Niestety.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.