Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch nastolatków wybrało się na przejażdżkę ciągnikiem rolniczym

Za kierownicą ciągnika rolniczego siedział 14-latek, zaś pasażerem był 13-latek. Policjanci skierowali do sądu wniosek w sprawie nieodpowiedzialnej przejażdżki nieletnich.

W poniedziałek policjanci z Werbkowic otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wilków w powiecie hrubieszowskim, po drodze publicznej porusza się ciągnik rolniczy, za którego kierownicą siedzi osoba nie posiadająca prawdopodobnie uprawnień.

Kiedy policjanci udali się na miejsce i zatrzymali wskazany pojazd, okazało się, że za kierownicą siedział kilkunastoletni chłopiec. Jak się okazało to 14-latek, który dodatkowo przewoził pojazdem swojego 13-letniego brata.

Policjanci skierowali sprawę do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który wyjaśni sprawę nieodpowiedzialnej przejażdżki nieletnich.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. W odpowiedzi na pomysł podniesienie minimalnego wieku do kierowania samochodami, bodajże wczoraj pisałem, że przy obecnej łatwości dostępu do samochodów (samochodów jest więcej niż ludzi) coraz częściej będą się zdarzać przypadki kierowania pojazdami silnikowymi przez osoby poniżej 18 roku życia.
  Nie trzeba było długo czekać.

 2. Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

  „…wyjaśni sprawę nieodpowiedzialnej przejażdżki nieletnich” – a co tu qjuxwyjaśni sprawę nieodpowiedzialnej przejażdżki nieletnich.a, wyjaśniać… przejażdżka była? Była, więc dać gnojkom po jakieś 3 minus 500+ i pognać do szkoły (albo innej roboty)

 3. Izak do mnie napisał

 4. 14 latek to już w polu ma pracować. Norma na wsi. Sam już wykonywałem w tym wieku wszelkie prace polowe poczciwą 30tką.

 5. Ja zacząłem jeździć ciągnikiem , zresztą takim samym jak na zdjęciu , gdy miałem 11 lat , oczywiście po polu , po drodze publicznej nie popieram. W wieku 14 lat to już mógł umieć bardzo wiele. To już się samodzielnie orało pole albo jeździło z siewnikiem.

  • Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

   A widzisz jaki dzielny człowiek jesteś? Ale są tacy (jak np. mój pasierb), dla którego ukroić sobie kromkę chleba i posmarwać smalcem to wyczyn ponad jego zdolność pojmowania życia.
   Ma mieć wszystko z dostawą pod pysk

   • To jeszcze nic… znam takiego co ma 14 lat, zdrowy jak byk na ciele i umyśle, a po sranku mamusia musi mu doopę podcierać bo jak sam mówi: brzydzi się

 6. Ale sukces!!!!!! Zarąbisty. Ten 14-latek był lepszy od tych zatrzymujących z drogówki…. często z dwoma lewymi rączkami. Te dzieci już dawno pracują maszynami NA POLU. To świetni, samodzielni kierowcy.

 7. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Nie popieram jazdy bez stosownych papierów, ale trzeba przyznać, że na wsiach dzieci są bardziej przystosowywane do życia, a w miastach mauśki swoich, pożal się Boże pociech, nie mogą namówić na wyniesienie śmieci do śmietników, a jakby mamusi zabrakło to mimo pełnych lodówek pozdychali by z głodu.

 8. Co tu napisać? Ten chłopak był na pewno lepszym kierowcą niż pewien Najsztub. Młodzi łatwiej uczą się kierowania niż dorośli.