Dwie firmy z naszego regionu wśród laureatów godła „Teraz Polska” (zdjęcia)

Wyłoniono najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Firmy, które stoją za tymi sukcesami, będą mogły używać godła „Teraz Polska”.

W minionym tygodniu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego przedstawiono laureatów 31. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Jego celem jest wyłonienie najlepszych polskich produktów, usług i innowacji, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Laureaci otrzymują prawo posługiwania się Godłem „Teraz Polska”, które jak wskazuje większość Polaków, wskazuje na wysokiej jakości polskie produkty i usługi.

W tym roku statuetki z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, otrzymały dwie firmy z województwa lubelskiego. Są to Neo.Net ze Świdnika i Zakłady Mięsne „Dobrosławów” z powiatu puławskiego. Pierwsza została uhonorowana za światłowodowy system kamer Fibercamera.com wraz z rejestratorem. Produkt ten zyskał duże uznanie i jest już stosowany w wielu krajach. Z kolei drugą z firm doceniono za wytwarzane produkty pod nazwą „boczek Henryka” i „szynka Henryka”.

Pozostali laureaci to: Arra Group, Bosz, Browar Przystań, Bruk-Bet, Cellfast,, CFI Systemy Informatyczne, Clima Gold, Corab, Drzazga Clinic, Ellipsis Energy, Euro-Eko, GeneMe, Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy, Inter-Broker,, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Nexera Holding, Producent podłóg drewnianych Jawor-Parkiet, Przedsiębiorstwo Handlowe MB Monika Brochocka, SportArt, StethoMe, Sunday Polska oraz Uniwersal. Wyróżniono też WeTalk.pl i Centrum Językowe Konik.

Patrząc na nagrodzone firmy wyraźnie da się dostrzec, że o ile przed laty godło „Teraz Polska” trafiało głównie do firm produkujących artykuły spożywcze, budowlane i przemysłowe, tak teraz coraz częściej są to nowoczesne specjalizacje. Jak jednak podkreślono, duże znaczenie na ten fakt miała pandemia COVID-19. Zmiany, które spowodowała, były poważne dla części gospodarki, ale z drugiej strony pojawiły się potrzeby, na które tylko zaradni i innowacyjni przedsiębiorcy potrafili odpowiedzieć. Sztandarowym przykładem są tu firmy z obszaru farmacji, biotechnologii i technologii medycznych.

(fot. Teraz Polska)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Średnio zjadacz pieczywa jedniodniowego/głęboko mrożonego z biedronki jadł kiedys ”szynke Henryka” ? Odpowiadam wątpię.. sugeruje bardziej mortadele ze skórek wiepszowych i mięsa oddzielonego mechanicznie.. FUJ

    • Co ty bredzisz! Udajesz idiotę czy jesteś nim ? Biedronka ma lepszej jakości wyroby niż Stokrotki, Lewiatany itp. Tylko trzeba kupować tam gdzie jest możliwość kupowania na wagę. Towar jest świeży,bo paczkowany to wiadomo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy