Dwa poważne wypadki w regionie. Jedna osoba nie żyje, jedna z poważnymi obrażeniami ciała (zdjęcia)

W poniedziałek na drogach regionu doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. Jeden z nich okazał się tragiczny.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godzinie 12 w miejscowości Kostry w powiecie parczewskim. Służby ratunkowe otrzymały informację o dachowaniu pojazdu osobowego marki Audi.

Policjanci ustalili, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Kierujący audi mieszkaniec gminy Milanów na prostym odcinku drogi w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem. Jego auto zjechało do przydrożnego rowu gdzie uderzyło w drzewo i dachowało. Obrażenia 32-latka uniemożliwiały przeprowadzenie badania na zawartość alkoholu w organizmie. Została od niego pobrana krew do badań.

Po godzinie 18 w miejscowości Kajetanów pod Puławami, na drodze krajowej nr 12, doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki BMW z ciężarówką marki DAF.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem marki BMW X3, jadąc od strony Radomia wyprzedzał ciąg pojazdów. Na łuku drogi wyniosło go na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym od strony Puław ciągnikiem siodłowym marki Daf. Po zderzeniu oba pojazdy wypadły z drogi i znalazły się w pobliskim rowie, a BMW dachowało.

Strażacy wydostali poszkodowanego kierowcę z wraku BMW. Mimo podjętej natychmiast akcji reanimacyjnej nie udało się uratować życia 41-letniego mieszkańca Lublina. Drugi z kierowców, 56-letni mieszkaniec gminy Końskowola nie odniósł poważnych obrażeń. Był trzeźwy.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności obu zdarzeń drogowych.

(fot. Policja Parczew/Policja Puławy)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Czytając artykuły doszedłem do wniosku, że jak będę zmieniał auto to z z daleka od bmw i audi. Te auta prawdopodobnie mają w komputerze zaprogramowane rozbicie się przy lada okazji na polskich drogach.
  No bo jak tacy doskonali kierowcy zasiadający w nich mogą tracić kontrolę nad kierownicą- no niemożliwe.
  Bohaterowie artykułów czyli BMW i audi nie trzymają się drogi, przyciągają wypadki, rowy, drzewa itd.

  • przyciagaja tez thebili z malym wackiem i bezmyslnych zupelnie

  • Przestańcie ciągle o tych aŁdi i BMWu. To nie wina marki samochodu, ale czapeczki z daszkiem na łbie. W lecie jeszcze ktoś może napisać, że daszek pomaga uniknąć oślepienia słońcem. Ale teraz? Jaki ona ma sens poza uciskaniem pustego łba?

 2. Dopóki „YANOSIKOWCY” mentalnie nie zejdą z drzewa i nie dotrze do nich fakt, że informując o patrolu – przyczyniają się do setek ofiar wypadków na drogach – propagandowe akcje Policji niewiele wniosą do poprawy bezpieczeństwa. Wszelkie aplikacje pozwalające na bezkarne łamanie przepisów ruchu drogowego są główną przyczyną wypadków na drogach. Ciągle słyszę: „korzystam z Yanosika i nie miałem wypadku.” No naprawdę zuch. Jeśli ktoś potrzebuje Yanosika do tego, aby jeździć zgodnie z przepisami, to może lepiej niech odda uprawnienia stosownym organom. Uprzejmie informujesz o drogówce? Dzięki takim ludziom bandyci drogowi – nie znając często znaków – poruszają się z prędkością o wiele niższą od dopuszczalnej, ale tylko tam, gdzie na drodze został oznaczony patrol. Poza tymi miejscami ograniczeniem są tylko prawa fizyki. Yanosik chroni przed mandatem, ale odbiera rozum i co gorsza – życie setkom ofiar. Pieniądze to najmniej dotkliwa forma płatności; lepiej, żeby taki bandyta drogowy zapłacił mandat lub stracił uprawnienia, niż ma zabić np. pieszych na przejściu. Aby to zrozumieć, trzeba zejść mentalnie z drzewa.

  • Wllejasz te same bzdury co pewien czas.
   Wszystko jest dla ludzi. Tylko trzeba umieć korzystać z udogodnień z głową. Nożem można pokroić pieczywo i poderżnąć gardło innemu człowiekowi. Alkohol pomaga na trawienie tylko trzeba pamiętać żeby później nie pchać się za kierownicę. Tak samo jest z yanosikiem. Jak kogoś ostrzegę o niebezpieczeństwie czy patrolu to zmuszał kogoś do łamania prawa?? Bzdura!!

   • Znakomitej większości kierowców Yanosik służy do tego, by unikać odpowiedzialności za piractwo drogowe. Taki Yanosik zabił moją rodzinę, więc nie mów, że nie zmuszasz kogoś do łamania prawa. Wystarczy, że mu to umożliwiasz i chronisz go.

    • „Taki Yanosik zabił moją rodzinę” taaa aplikacja zabiła twoja rodzine… chyba zdrowe zmysły i logiczne myślenie cie opuscily…..

  • Pabloo(oryginał)

   Zastanawia mnie twoje podejście do Yanosika. Już po raz kolejny piszę, że takowa apka nie tylko służy do informowania o patrolach policji. Uruchom i sprawdź. Mnie najbardziej odpowiada info stacjach,barach,parkingach sklepach przy trasie i nawet czasem o cenie paliwa. Dochodzę do wniosku że apka chyba ci się przysluzyla do jakiegoś nieszczęścia. Np.do utraty prawka albo wysokiego mandatu. Jak to Franio ostrzega „oprócz prawka trzeba mieć jeszcze głowę „. Z tym wyjątkowo się z nim zgodzę.

 3. Rozważając sprawę z innej strony, patrzcie: niby tylko dwa wypadki, a ilu ludzi ma z tego utrzymanie… nawet grabarz i „dobrodziej”.
  O producentach „dopalaczy” (dawniej: znicze) nawet nie wspomnę.

 4. Aczkolwiek trudno się z takimi skrajnościami zgodzić, ale coś w tym jest !!!

 5. znowu nieudacznicy z Ałdi i BMW , ale tego na drogach jeździ ….

 6. A co to za wypadek był wczoraj wieczorem w Zezulinie? Kilka wozów strażackich i policji, zablokowane całkowicie skrzyżowanie, trzeba było jechać objazdem. Czyli też coś zapewne poważnego, skoro zablokowana całkowicie droga?

 7. Temu w aldi to warunki się niedostowaly do jego jazdy. On nie winowaty😁

 8. Nie piszcie głupot jak nie znacie realiów…. Nie piszcie….. Postawcie się na miejscu rodzin …. bez względu na okolicznosci…..

 9. Szkoda człowieka. 🙁 Fizyka nie wybacza. Mimo dość świeżego samochodu wyposażonego w systemy bezpieczeństwa. Kondolencje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
LubYouTub – jedyne takie wydarzenie w Lublinie
Cykl weekendowych wycieczek Gutkiem dla lubelskich rodzin