Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Czerpali korzyści z nierządu kilkuset kobiet. Mogli zarobić ponad 3,8 mln złotych (wideo, zdjęcia)

Policjanci CBŚP z Lublina zatrzymali Katarzynę J. oraz trzy inne osoby w związku z podejrzeniem udziału w grupie czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Śledczy szacują, że podejrzana o kierowanie grupą na nielegalnym procederze mogła zarobić ponad 3,8 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej śledztwo dotyczące zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej.

Śledczy ustalili, że jej członkowie czerpali korzyści z nierządu innych osób. W skład grupy wchodzili obywatele Polski i Ukrainy, a terenem ich działania była Francja. Członkowie grupy werbowali i nakłaniali do uprawiania prostytucji kobiety narodowości polskiej i ukraińskiej. Według wstępnych ustaleń, może być nawet kilkaset pokrzywdzonych kobiet. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że podejrzana o kierowanie grupą na przestrzeni kilku lat mogła zarobić ponad 3,8 mln zł.

Kobiety po zwerbowaniu były wysyłane do Francji, gdzie świadczyły usługi seksualne w wynajętych apartamentach w Paryżu oraz kilku innych miastach. Taki wyjazd trwał około 2 – 3 tygodni, a kobiety mogły zarobić nawet 10 tys. euro.

Policjanci CBŚP z Lublina zatrzymali 4 osoby, w tym 3 kobiety. Działania były prowadzone na terenie województwa mazowieckiego, pomorskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Wówczas to, przeszukano miejsca zamieszkania zatrzymanych i zabezpieczono m.in. nośniki danych, komputery, czy telefony komórkowe, które są teraz poddawane analizie. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości należące do podejrzanych warte około 5 mln zł.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Dodatkowo jedna z kobiet Katarzyna J. usłyszała zarzut kierowania tą grupą. Śledztwo jest w toku i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(fot. wideo CBŚP)

16 komentarzy

 1. a muj wój muwi rze

  … mogli zarobić 3.8 mln zł … czyli zarobili 3.8 mln euro

 2. Ja bym sobie przytulił na miejscu cbśpanów ze 2 kupki tych dwusetek 🙂

 3. Bo to zła kobieta była.

 4. 10tys eurakow przytulały w 3tyg….. podejrzewam, że jak znam miłość kobiet do pieniędzy to chwaliły sobie tę robotę.

  • Pewnie pracowały w trybie 3tyg i tydzień wolnego na poprawę zdrowia 😉

  • nigdzie nie widzę informacji, że były zmuszane – czyli one to robiły dobrowolnie i legalnie, a problem się pojawił, że ktoś im to zorganizował i zbierał procent

 5. Czas pracy warunkowany cyklem księżycowym? Po nominałach widać, że pięćdziesiątki nie chodziły (chyba że euro).

 6. Czerpali korzyści a nie odprowadzali od tego podatków i to ich boli.

  • pewnie jakoś to prali, więc podatki chcąc nie chcąc musieli odprowadzać.
   jeśli szastali kasą bez pokrycia w oficjalnych dochodach, to bardzo łatwo ich namierzyć po donosie „życzliwego sąsiada” do skarbówki

 7. A co ? …żal „państwu ” ze samo nie przytuliło tych milionów ? Trzeba zalegalizowac proetytucję i bedą miliny w budzecie …lepsze to niż sprzedawanie trucizny w postaci wódy i fajek ….

 8. Zalegalizować prostytucję i po problemie. Dodatkowy przychód dla budżetu państwa

 9. Szefowa Katarzyna Ditutt i Kappi …

Z kraju

Polityka i społeczeństwo