Dwa nowe zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim, 193 w całym kraju. Nie żyje 11 osób zakażonych SARS-CoV-2

W poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem w kraju. Wśród nowych zakażeń SARS-CoV-2, dwa ujawniono na terenie woj. lubelskiego.

– Mamy 193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (66), dolnośląskiego (22), łódzkiego (15), świętokrzyskiego (6), lubuskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1) i opolskiego (1) – przekazało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego i mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina. Wszystkie osoby są w stanie dobrym.

– Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M Gliwice, 94-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. Z uwagi na brak klinicznych objawów, brak przesłanek epidemiologicznych i powtórną diagnostykę, WSSE w Szczecinie wykreśliła 2 przypadki zakażeń. W związku z tym odejmujemy je z wykazu woj. zachodniopomorskiego – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawniony do tej pory zakażeń koronawirusem w Polsce: 21631/1 007 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 25 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 65 (18)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 3095
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 602

Do dnia 25 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 445 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 320 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Wiadomo kto uciekał przed policją od stany Kraśnika, rozwalił pół skrzyżowania Kraśnicka / Jana Pawła i potem ma piechotę uciekał dalej w stronę Selgrosa?

 2. Lubelszczyzna to obecnie region w UE, gdzie krzywa przyrostu aktywnych zachorowań jest najbardziej stroma.

  • chyba cie srogo pogrzało, z samej polski masz pięć województw o dużo wyższym przyroście, w UK skala przyrostów jest kilkunastokrotnie wyższa …

 3. Koronowirus to jest totalne kłamstwo a baranki wierzą w tą ścieme. Tu chodzi o zmiany klimatyczne. .

  • O tak! Miliony ludzi umieraja na klimat. A może to katarek? Twój mózg to ściema

   • Milion ludzi na świecie umiera średnio w niecałe cztery dni. Z wpisanym covidem (ale to nie znaczy na covid) zmarło 250 tys. przez pięć miesięcy… Wystarczy to policzyć. W ciągu tych pięciu miesięcy istnienia wirusa w przestrzeni medialnej (choć pewnie był wcześniej) w Polsce zmarło ok. 200-220 tys. ludzi. (~ 1200-1400 dziennie). Z covidem (ale podkreślam ponownie – nie znaczy to na covid) przez całą epidemię poniżej tysiąca. To tyle co od północy do 15.30 jednego dnia mniej więcej.

 4. Ludzie zobaczcie co z nami zrobili.
  Podanie ręki jest beeee
  Własna rodzina jest beeee
  Nie dajmy się tej obłudzie i klamstwu

 5. Za zastraszanie społeczeństwa i chodzenie w maskach, zamykanie w domu polin maliniak i spółka powinni odpowiedzieć bo się nie postawili jak np Szwedzi

 6. Trzeba się pozbyć PiSu, bo z jewisz idą ręka w rękę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”