Drony do 2000 zł – na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu?

Drony od kilku lat niezmiennie zyskują na popularności. Wraz z rozwojem technologii, te latające sprzęty mogą zaoferować bardzo wiele ciekawych funkcjonalności, na czele – fotografią lub filmowaniem.

Z czasem, drony przestały być kojarzone głównie z rozrywką, a stały się narzędziem pracy – na przykład fotografów i filmowców. W wielu filmach, teledyskach i spotkać reklamowych znajdziemy ujęcia z drona. Zdjęcia zrobione z tej perspektywy oferuje coraz więcej fotografów ślubnych. Dzięki temu, wiele osób oswoiło się z dronami – pomogło w tej kwestii uregulowanie prawne zasad korzystania z urządzeń tego typu.

Ciągle jednak drony są popularnym prezentem dla dzieci i młodzieży – to oczywiście sprzęt innego typu niż ten profesjonalny, niemniej jednak, nawet drony dla najmłodszych oferują sporo ciekawych możliwości. Sterowanie dronem uczy cierpliwości i precyzji, a także – zachęca do spędzania czasu w plenerze. Nic więc dziwnego, że to ten rodzaj prezentu, na który rodzice patrzą przychylnym okiem.

Sprawdźmy, jakie możliwości oferują współczesne drony. Zakładając budżet 2000 zł, znajdziemy spory wybór amatorskich i półamatorskich rozwiązań.

Co wziąć pod uwagę, wybierając drona?

Podobnie jak z każdym sprzętem elektronicznym, także dokonując wyboru drona, trzeba uważnie przejrzeć specyfikację. Na które aspekty zwrócić szczególną uwagę?

– Czas lotu – dobrze sprawdzić, jak długo będziemy mogli korzystać z drona na jednym ładowaniu. Wybierając sprzęt w oscylujący wokół 2000 zł, możemy liczyć na dłuży czas niż w przypadku najtańszych dronów dla najmłodszych.

– Maksymalna prędkość – tutaj specyfikacje różnią się w zależności od modelu. Prędkości mogą być też zróżnicowane ze względu na dostępne tryby działania drona.

– Zasięg transmisji – określa, na jaką odległość może być transmitowany obraz z drona.

– Tryb powrót do domu – to duże ułatwienie, zwłaszcza gdy zaczynamy przygodę z dronami.

– Rozdzielczość zdjęć – drony w budżecie do 2000 zł nie będą robiły zdjęć aż w takiej jakości jak te kilkukrotnie droższe, niemniej jednak, możemy liczyć na bardzo ciekawe zdjęcia z powietrza! Rozdzielczość aparatu w tym pułapie cenowym to ok. 12 Mpix.

– Jakość filmowania – jakość video zależy od prędkości: przy większej prędkości, jakość video będzie niższa, przy niższej prędkości – video będzie lepszej jakości.

– Sterowanie – im wygodniejsze, tym lepiej! Większość dronów z tego przedziału cenowego oferuje dedykowane aplikacje, które oferują m.in. samouczki, pozwalające na lepsze przygotowanie się do startów i lądowań.

Wiemy już, jakie aspekty brać pod uwagę, wybierając drona. Którym modelom dobrze szczególnie uważnie się przyjrzeć?

Drony do 2000 zł – polecane modele

Chociaż w przedziale cenowym do 2000 zł znajdziemy też proste drony-zabawki dla dzieci, skupiliśmy się na propozycjach z górnego pułapu cenowego. Głównie ze względu na to, że to już bardziej zaawansowane sprzęty, mogące zaoferować wiele ciekawych opcji, w tym – przygotowywanie zdjęć i video w wysokiej jakości.

Które drony będą dobrym wyborem?

DRON DJI MINI SE – ultralekki dron, który może latać aż do 30 minut. Świetnie sprawdzi się na rodzinnych uroczystościach, ale też w podróży – ze względu na niewielkie rozmiary, łatwo zabrać go ze sobą. W edycji filmów i zdjęć pomoże dedykowana aplikacja DJI Fly.

DRON DJI MAVIC MINI – kolejna kompaktowa propozycja – dron waży zaledwie 249 g! Czas lotu w tym przypadku wynosi 30 minut. Dzięki nowoczesnej kamerze, nakręcimy filmy 2.7K i zrobimy zdjęcia 12 Mpix.

DRON DJI MINI SE FLY MORE COMBO – ten model o kilkadziesiąt złotych przekracza zakładany budżet, warto jednak uważnie mu się przyjrzeć. Pozwala robić zdjęcia 12 Mpix i kręcić filmy w rozdzielczości 2.7K. Stworzone w ten sposób materiały, łatwo edytujemy w polskojęzycznej aplikacji DJI Fly.

Przeglądając drony w sklepie MediaMarkt, znajdziemy bardzo zróżnicowane sprzęty – od zabawek dla dzieci po zaawansowane, profesjonalne sprzęty za kilka tysięcy. Do 2000 zł wybierzemy solidny sprzęt, który pozwoli korzystać z możliwości, jakie daje fotografia powietrzna.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022