690 680 960

Drogowcy wrócili do pracy. Za każdy dzień opóźnienia muszą teraz płacić karę

Najpierw zepsuła im się maszyna służąca do układania betonu, potem przyszła zima. Ponieważ pogoda znów jest sprzyjająca, prace ruszyły. Jednak wykonawca nie uniknie kar.

Po zimowej przerwie wznowiony został wyczekiwany przez mieszkańców remont ul. Gospodarczej w Świdniku. Nowa nawierzchnia miała się pojawić jeszcze w grudniu 2018 roku, jednak ekipa nagle przerwała prace. Najpierw powodem była awaria maszyny służącej do układania betonu. Potem zaczął padać śnieg i rozpoczęły się mrozy, co uniemożliwiało zakończenie zadania.

Ponieważ określony w umowie termin wykonania prac minął, magistrat rozpoczął naliczanie kar wykonawcy. Firma za każdy dzień opóźnienie będzie musiała zapłacić 871 zł. Jednak jak twierdzą urzędnicy, inwestycja niebawem zostanie ukończona. Beton wałowany układany jest na odcinku ok. 1,7 km a prace są już bardzo zaawansowane. Potem drogowcy zajmą się naprawą usterek ulicy Fiołkowej, która została wykonana pod koniec ubiegłego roku.

– Jeśli warunki pogodowe będą dobre, to prace na Gospodarczej powinny zakończyć się w ciągu tygodnia – ocenia Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku.

Gospodarcza i Fiołkowa, to pierwsze w Świdniku ulice remontowane przy użyciu betonu wałowanego. Technologia wykorzystywana jest z powodzeniem w wielu krajach m. in. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jej zaletą jest dobra jakość nawierzchni i szybkość realizacji w połączeniu z niskimi kosztami.

– To dla nas ważne atuty, biorąc pod uwagę, że budżet Świdnika jest obciążony wielkimi, długotrwałymi i kosztownymi inwestycjami, m. in. budową basenów przy ulicy Fabrycznej czy ulicy Kusocińskiego czyli nowego połączenia miasta z ekspresówką – tłumaczy Łukasik.

Jeśli efekt prac na Gospodarczej i Fiołkowej będzie dobry, to władze miasta chcą wykorzystać beton wałowany na innych drogach.

(fot. UM Świdnik)

3 komentarze

  1. a Fiołkowa juz pęka 😀

  2. Na Gospodarczej też, a wyjazd z Fiołkowej w Wyszyńskiego się zapada. Brawo wykonawco !!!!

  3. Jest ryzyko jest zabawa.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…