Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Drogi wojewódzkie w regionie przejezdne. Miejscami zalega śnieg i błoto pośniegowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że według danych z 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz 17 Obwodów Drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie na godzinę 10 są przejezdne.

Do godziny 7 rano na drogach wojewódzkich pracowało około 50 sztuk sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg, w celu zapewnienia ich przejezdności. Obecnie między innymi dzięki temu, że warunki pogodowe się poprawiły, na drogach pracuje 9 sztuk pługopiaskarek i pługosolarek.

Na zajeżdżony śnieg oraz błoto pośniegowe mogą natrafić kierowcy podróżujący północną częścią województwa – w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa i Parczewa.

Na lokalnie występujące błoto pośniegowe natrafią wszyscy ci, którzy podróżują właśnie przez wschodnią część województwa – w okolicach Białej Podlaskiej, Dorohuska, Janowa Podlaskiego, Kodnia, Sławatycz, Terespola, Wisznic oraz na drogach wojewódzkich w okolicach Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Rejowca Fabrycznego, Siennicy Różanej oraz Końskowoli i Garbowa na zachodzie województwa lubelskiego.

Drogi lokalnie śliskie mogą występować w okolicach Dęblina, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Ryk, Stężycy oraz wszędzie tam gdzie są zbiorniki wodne – rzeki, jeziora czy stawy.

Według synoptyków opady śniegu mają utrzymywać się przez cały dzisiejszy dzień dlatego prosimy kierowców o uwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach.

Przypominamy także numer do Dyżurnego Zimowego Utrzymania Dróg Wojewódzkich – 81 749 53 28. Można się z nim skontaktować od godziny 6.00 do 22.00.

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. Gdzie to zdjęcie zrobiono?