Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Drogi gruntowe w Świdniku zostaną wzmocnione kruszywem

W Świdniku rozpoczęło się wzmacnianie ulic nie posiadających utwardzonej nawierzchni. Do tego celu wykorzystany zostanie destrukt asfaltowy oraz kruszywo kamienne.

Wraz z wiosną rozpoczęło się w Świdniku wzmacnianie ulic nie posiadających nawierzchni bitumicznej. Poruszanie się po rozjeżdżonych i pełnych kolein drogach gruntowych, zwłaszcza po zimie, stanowi spory problem dla mieszkających przy nich osób. Zwłaszcza, że na terenie miasta znajduje się ok. 20 kilometrów nieutwardzonych ulic.

Wiadomo już, że tej wiosny wzmocnione zostaną wszystkie gruntówki wymagające interwencji. Zmieniony też został sposób wykonania prac. Spółka komunalna Pegimek w pierwszej kolejności dziury w drogach wypełni destruktem asfaltowym. Takie przygotowanie podłoża zapewni lepsze wzmocnienie drogi. Na to zaś zostanie wysypane kruszywo kamienne drogowe o mniejszej zawartości pyłów.

– Jakość wykonanych robót będzie o wiele wyższa, a koszt niewiele większy. Co więcej, firma zamówiła kruszywo bezpośrednio z kamieniołomu, bez pośrednictwa hurtowni i to zapewniło lepszą cenę  – mówi Jerzy Irsak, wiceprezes Pegimek.

W tym roku wprowadzone zostały nowe zasady dotyczące kolejności ulic, na których wykonywane mają być prace. Miejsce na liście zależne jest od liczby osób mieszkających przy danej ulicy. Na początku są ulice: Wiejska, Drewniana i Działkowca, gdyż przy każdej z nich mieszka ponad 100 osób. W kolejnych dniach drogowcy wejdą na następne ulice.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. A kiedy zamontują przycinarki do słomy?

  2. od lat sypią, sypią i za chwilę to samo.

  3. Nie zapomnijcie wyrównać gruntu przed utwardzaniem, bo przy nierównej powierzchni, utwardzenie będzie nierównomierne, co będzie skutkowało garbami i zaniżeniami. Dobrze wykonana praca posłuży lata, natomiast szybki lift, już po jesiennych szarugach pokaże uchybienia.

Wiadomości z info112