Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie o przymrozkach. Na termometrach lokalnie -4°C

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach. Na terenie całego województwa prognozowane są spadki temperatury poniżej zera stopni.

Nadchodząca noc w regionie przyniesie przymrozki. Prognozuje się spadek temperatury lokalnie do -2°C, a przy gruncie do -4°C. Na ogół temperatura, na wysokości klatki meteorologicznej, czyli około 2 m nad poziomem gruntu wyniesie od 0 °C do 3 °C.

Zachmurzenie na ogół małe, rosnące w drugiej części nocy do umiarkowanego, a nawet dużego. Nie są jednak prognozowane opady atmosferyczne. Ciśnienie atmosferyczne oscylować ma w przedziale od 1025 hPa – 1027 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W poniedziałek temperatura wyniesie od 8 °C do 11 °C. Nie są prognozowane opady atmosferyczne. Pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Skandynawii. Znacznie chłodniejsza w regionie będzie noc z poniedziałku na wtorek, należy liczyć się z kolejną nocą z przymrozkami. Niewykluczone, że w nocy z wtorku na środę również wystąpią przymrozki. Dużo zależy jednak od zachmurzenia.

Najnowsze wieści pogodowe na stronie

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Normalnie nie mam żadnej pary butów ponad kostkę.

    • Co za problem? Załóż spodnie z nogawkami poniżej kostek. Długa spódnica w kratę, też da radę 😉