Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Drogami ekspresowymi jeździmy już kilka lat, wciąż są kierowcy, którzy nie umieją z nich korzystać

Zatrzymywanie się oraz jazda z niewielką prędkością lewym pasem jezdni, to główne przewinienia kierowców na drogach szybkiego ruchu. Tymczasem to właśnie najechanie na stojący pojazd jest przyczyną najtragiczniejszych wypadków, jakie do tej pory miały miejsce na tych trasach w naszym regionie.

40 komentarzy

 1. A ja przynajmniej raz w tygodniu widzę holujące się po obwodnicy samochody. W tamtym tygodniu dwa busy LUB

 2. taka mała uwaga

  W czym widzisz tutaj sensację?
  No chyba, że Chcesz pochwalić się publicznie nieznajomością przepisów 🙂

 3. A jak jeżdżą wszystkie LPU i LUB które nie patrzą w lusterka. Jedzie się obwodnica z prędkością 110 km/h odpowiednio wcześniej zjeżdża na lewy pas i dogania jadące przez kilka kilometrów zderzak w zderzak w celu ich wyprzedzenia. W ostatniej chwili ten z tyłu bez kierunku i sprawdzenia w lusterku zjedzą sobie na lewy pas i ciągnie się kolejne 3 kilometry (trochę jak tiry). Ledwo przyhamowany samochód do ich prędkości wydaje pisk opon. W tym czasie spojrzenie zaskoczonego kierowcy w lusterku jak to się stało ze ktoś za nim tak blisko jedzie. Ludzie już nie mowie o kierunkowskazach bo to skomplikowane ale zerknijcie w lusterko czy nic nie jedzie z tyłu jeśli planujecie wyprzedzać.

 4. wprowadzić zakaz wjazdu na obwodnicę LPU I LUB a jak jakiego się spotka to kolegium a z resztą LU itp jest ok!

 5. Ustawodafcy. To brzmi dumnie.

  Bo zamiast nauki zachowania na autostradach i drogach ekspresowych uczą sr.eko-jazdy i gdzie jest korek wlewu płynu do spryskiwacza szyb.
  I 5000 innych durnych pytań gotowców.
  Ustawodafcy. To brzmi dumnie.

 6. Co niektórm kierowcom przydało by się godziny jazdy wykupić u nauki kierowców bo osoba która nigdy nie jeździła po drodze ekspresowej czy autobanach jest zagrożeniem dla ludzi którzy nią często jeżdżą. Zwani niedzielni kierownicy. A lewy pas jest do wyprzedzania a nie płynem jazdy.

 7. analfabetyzm redaktora

  A redaktory nie umieją pisać po polskiemu