Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dramatyczne sceny w Lublinie. Młody mężczyzna biegł w kierunku jadącego szynobusu, na pomoc ruszyli sokiści

W minioną środę w Lublinie funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie uratowali mężczyznę, który chciał rzucić się pod szynobus. Mężczyzna został powstrzymany od tego czynu i trafił pod opiekę ratowników medycznych, a następnie do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w rejonie ul. Kunickiego. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie podczas patrolu pieszego w stacji Lublin Główny zauważyli mężczyznę, który spacerował po torach na wiadukcie kolejowym nad ulicą Kunickiego. W pewnym momencie zaczął biec w kierunku nadjeżdżającego szynobusu.

Funkcjonariusze SOK natychmiast zareagowali i pobiegli do mężczyzny. W trakcie interwencji nie pomogły prośby mundurowych, aby się uspokoił i dobrowolnie opuścił torowisko, dlatego też wobec młodzieńca zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

Sokiści siłą ściągnęli mężczyznę poza tory kolejowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Lublinianin został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

– Tekst roty ślubowania w codziennej służbie funkcjonariuszy SOK nie są tylko pustymi słowami. Udowodnili to nasi koledzy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie. Szybka interwencja funkcjonariuszy uratowała życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo, rzucając się pod szynobus. Młody mężczyzna trafił do szpitala na obserwację – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.

43 komentarze

 1. Dobrze, że szczęśliwie się wszystko skończyło. Brawo panowie SOKiści?

 2. I po co ściągali? Jego życie, jego sprawa.

  • Ręce opadają...

   A jak by go nie ściągnęli i by zginął to byś narzekał, że pasażerowie cierpią z powodu opóźnień??? Brak słów…. Zastanów się parę razy zanim coś powiesz…

 3. Niedługo jak będę chciał wypić kielicha to mi go wyrwą z ręki bo to szkodliwe. Po [*****]y kraj

 4. Ciekawe czy to tak wyglądało jak jest opisane bo SOKÓW nigdy nie ma na peronach czy w ogóle w pobliżu xD nieroby jakich mało można pić i palić na peronie, a oni nic nie zrobią ? lenie patentowane.

 5. jak zawsze zdziwiony

  budowanie wizerunku?

 6. I po co było mu przeszkadzać

 7. „Młody mężczyzna biegł w kierunku jadącego szynobusu, na pomoc ruszyli sokiści”
  Pomogli mu złapać ten szynobus, czy się spóźnił chłopina?

 8. Komentarze pod tym artykułem są kolejnym przykładem jak Volksdeutsche usiłują zdyskredytować kolejną fornacje, najstarszą formację w tym kraju której zadaniem jest dbanie o życie i zdrowie obywateli oraz o ich wspólne mienie.
  Dziękuję w imieniu zdrowej części społeczeństwa za waszą ciężką pracę.

  • Skąd ci marionetko przyszło do główki, że piszą „Volksdeutsche”? 🙂
   Najstarszą? Chyba wiekiem pracowników…

Dodaj komentarz

Z kraju