Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Doszło do awarii zasilania w domu, gdzie był respirator. Interweniowali strażacy

Wczoraj po południu strażacy interweniowali w jednym z domów w miejscowości Wierzchowina w powiecie krasnostawskim. Konieczna była pomoc osobie podłączonej do respiratora.

W czwartek przed godziną 18 strażacy z OSP KSRG Żółkiewka interweniowali w jednym z domów na terenie wsi Wierzchowina. Zgłoszenie dotyczyło awarii zasilania.

– Z powodu braku prądu zostaliśmy zadysponowani do pomocy osobie podłączanej do respiratora. Naszym zadaniem było dowiezienie agregatu prądotwórczego na miejsce, oraz zapewnienie jego funkcjonowania do czasu przywrócenia zasilania – relacjonują strażacy.

Agregaty prądotwórcze w jednostkach straży służą głównie do oświetlenia terenu oraz napędu różnego typu narzędzi ratowniczych, takich jak wiertarki, przecinarki, wyciągarki, piły do metalu itp. na miejscu działań ratowniczych, jak również specjalistycznych pomp stosowanych podczas akcji ratownictwa chemicznego. W tym przypadku strażacy dzięki temu urządzeniu byli w stanie zapewnić zasilanie respiratora.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

4 komentarze

 1. Dziadek ze Slamsowa

  I w ten oto, niezbyt skomplikowany sposób chociaż w jednym z domów na terenie wsi Wierzchowina, dowiedzieli się, ze pora mieć alternatywne źródła prądu.
  Na ten wszelki wypadek.

 2. Henio z fan clubu straży granicznej

  W tym jednym z domów na terenie wsi Wierzchowin mieli szczęście, że akurat tych strażaków nie dysponowano do jakieś kolizji np. roweru z pieszym żeby tam robili za kibiców, bo nie miałby kto dowieźć tego agregatu.

  • Zmień pieluchę, bo pewnie już z rana popuściłeś pisząc kilka komentarzy pod adresem strażaków.

   • Henio z fan clubu straży pożarnej

    Spokojnie, moje pieluchy są o podwyższonej chłonności.
    A co do strażaków… nie mam racji ?
    Przecież jakby ich wysłano do robienia za kibiców, to kto zawiózłby ten jakże potrzebny agregat.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo