Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dostrzegli przed sobą jadące wężykiem auto. Nie zastanawiali się ani chwili, co mają robić

Mąż z żoną i dzieckiem jadąc jedną z dróg w powiecie biłgorajskim zauważyli pojazd, którego kierowca co chwila zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni. Ich podejrzenia potwierdzili policjanci.

W niedzielę około godziny 18:00 rodzina podróżująca drogą powiatową łączącą miejscowości Biszcza i Księżpol w powiecie biłgorajskim, zwróciła uwagę na poruszające się przed nimi auto. Kierowca opla nie był bowiem w stanie utrzymać prostego toru jazdy i co pewien czas zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni. Tym samym stwarzał bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Podejrzewając, że kierowca pojazdu może być pijany, o wszystkim powiadomili policję. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Funkcjonariusze po zatrzymaniu mężczyzny potwierdzili przypuszczenia zgłaszających.

Badanie alkomatem wykazało, że 73-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie. W takim stanie podróżował wraz z kolegą. Policjanci zatrzymali już mężczyźnie prawo jazdy, niebawem sprawa trafi do sądu. Kierowcy opla grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. I nie siedzi pijus?

    • Wpłacił 3zł na caritas i głosował na odpowiednie ugrupowanie mafijne więc nic mu nie zrobią.

  2. Za kilka tygodni, ubezpieczyciele będą mieli wgląd także w to, kto nie lubi kierować na trzeźwo. A wtedy u wielu meneli, wartość składki ubezpieczeniowej będzie wielokrotnie przekraczać wartość pojazdu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo