690 680 960

Dorohusk: Porzucili jeepy nad Bugiem pełne papierosów

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny byli czujni i nie dopuścili do przemytu znacznych ilości towarów akcyzowych.

W nocy z 2 na 3 czerwca br., funkcjonariusze Straży Granicznej w pobliżu Dorohuska, ujawnili i zabezpieczyli nad Bugiem wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przechwycono 230 000 szt. papierosów marki FEST o szacunkowej wartości 125 345 zł.

Papierosy zostały wcześniej przemycone z Ukrainy, przez Bug, a następnie załadowane do dwóch terenowych samochodów z zamiarem wywiezienia kontrabandy w głąb kraju.

Zatrzymano samochody marki jeep i jak się później okazało, zostały specjalnie przygotowane do przemytu. Przemalowano je na ciemne kolory a szyby zostały przyciemnione, posiadały również jedynie siedzenia kierowców, aby zmieścić jak najwięcej ładunku. Z przemyconym towarem nikt jednak nie odjechał, uczestnicy przemytu na widok patrolu Straży Granicznej zdołali odpłynąć łodziami na Ukrainę, pozostawiając samochody i przemycone papierosy. Po ukraińskiej stronie granicy, po informacji SG, zatrzymano jednego mężczyznę, był to ob. Ukrainy z 5 pudłami pełnymi papierosów – informuje NOSG.

W sprawie przemytu zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, trwa ustalanie pozostałych osób uczestniczących w tym procederze.

(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. Dzizys kto pisze te tytuły? Powinno byc porzucili nad Bugiem jeepy pełne papierosów. Kogo redakcja zatrudnia?

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…