Dodatkowe autobusy wyjadą w weekend na lubelskie ulice

W związku z organizowanymi w weekend w Lublinie imprezami, uruchomione zostaną dodatkowe kursy na niektórych liniach komunikacji miejskiej. Autobusy wyjadą po zakończeniu imprez.

Plac Zamkowy

W sobotę na Placu Zamkowym odbędzie się Kabareton. Po jego zakończeniu, ok. godziny 23:30 z al. Tysiąclecia, z przystanków zlokalizowanych w rejonie Dworca Głównego PKS uruchomione zostaną dodatkowe kursy na kilku liniach komunikacyjnych.

Będzie to linia nr 2 w kierunku ul. Zbożowej, linia nr 6 w kierunku ul. Żeglarskiej, linia nr 10 w kierunku Węglina, linia nr 17 w kierunku os. Widok, linia nr 18 w kierunku os. Paderewskiego, linia nr 23 w kierunku Felina, linia nr 31 w kierunku os. Poręba, linia nr 39 w kierunku Zana Leclerc oraz dwa autobusy linii nr 57, jeden w kierunku ul. Mełgiewskiej, drugi w kierunku os. Poręba.

Arena Lublin

Z kolei w związku z odbywającym się na Arenie Lublin, turniejem piłkarskim „Lotto Lubelskie Cup”, zostanie wprowadzonych kilka zmian w kursowaniu lubelskich autobusów. W sobotę od godz. 14:00 do późnych godzin wieczornych oraz w niedzielę od godz. 11:00 do zakończenia kursowania komunikacji dziennej autobusy linie nr: 1,28 i 45 będą zajeżdżały pod stadion, jednocześnie pomijając przystanek w rejonie ulicy Kawiej.

Dodatkowo na ulice wyjedzie specjalna linia autobusowa „Arena Lublin”. Autobus ten będzie kursować w sobotę w godzinach 14:00 – 19:00 i w niedzielę w godz. 11:30 – 17:30. Przystanek początkowy będzie zlokalizowany w centrum miasta, przy Placu Litewskim. Stamtąd trasą Lipowa – Piłsudskiego – Młyńska – Dworcowa – Krochmalna autobus dojedzie na stadion. W drogę powrotną pojedzie ulicami: Krochmalna – Dworcowa – Młyńska – Lubelskiego Lipca 80 – Unii Lubelskiej – Zamojska – Bernardyńska – Plac Wolności – Kapucyńska do przystanku przy Placu Litewskim.

Z kolei po zakończeniu meczów, w sobotę ok. godz. 21:15 i w niedzielę ok. godz. 19:30 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na następujących liniach: nr 1 w kierunku ul. Żeglarskiej oraz w kierunku ul. Grygowej, nr 13 w kierunku os. Paderewskiego oraz nr 28 w kierunku os. Poręba i os. Felin.

2015-07-03 19:53:34
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Jeden komentarz

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!