Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do Żyrzyna wróci posterunek policji. Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku

Dwie sąsiadujące ze sobą gminy, Żyrzyn i Baranów, starały się o budowę komisariatu policji. Ostatecznie wybrana została pierwsza z lokalizacji.

Starania mieszkańców oraz samorządowców w celu utworzenia kolejnego posterunku policji na terenie powiatu puławskiego przyniosły skutek. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa na terenie gmin Baranów i Żyrzyn, które to obecnie są obsługiwane przez funkcjonariuszy z komisariatu w Kurowie.

Jak wielokrotnie wskazywano, tamtejsi mundurowi mają pod sobą również gminę Kurów i Markuszów, a więc teren zamieszkały łącznie przez ponad 20 tys. osób. Mieszkańcy podkreślali, że niejednokrotnie musieli bardzo długo czekać na przyjazd policjantów. Dlatego też powstał pomysł, aby powstała dodatkowa siedziba funkcjonariuszy.

O jego budowę zaczęły zabiegać samorządy zarówno z Żyrzyna, jak też z Baranowa. Władze obu gmin zadeklarowały nieodpłatne przekazanie terenu pod budowę komisariatów. Teraz już wiadomo, że powstanie on w Żyrzynie. Komisariat zostanie zlokalizowany na działce w pobliżu urzędu gminy i drogi ekspresowej S17, za dawnym posterunkiem.

Radości z tego powodu nie kryje wójt Andrzej Bujek, który podkreśla, że komisariat zapewnieni mieszkańcom łatwiejszy dostęp do funkcjonariuszy policji, a przede wszystkim zwiększy poczucie bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest oddziaływanie prewencyjne, jakie niewątpliwie wywołuje sam fakt istnienia tego typu obiektu.

Warto przypomnieć, że w Żyrzynie istniał już posterunek. Został jednak zlikwidowany dokładnie 10 lat temu, wraz z reformą policji. Jest spora szansa, że budowa komisariatu rozpocznie się jeszcze w tym roku.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

  1. Zagłębie kłusiwnicze.

  2. Ludzie czy Wy myślicie, że jak będzie Posterunek policji – to funkcjonariusze będą na gwizdek ??? I przyjadą w 3-5 minut ? NIC BARDZIEJ MYLNEGO !

  3. No i wielkimi krokami wraca do Polski komunistyczny zamordyzm. Kaczyński i s-ka wszelkimi sposobami budują państwo represyjno policyjne. Trzymany za pysk naród to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. TWBalbina stworzył na modlę Korei płn i Związku Sowieckiego kraj zamordystyczny z głupimi policjantami i z przestraszonym społeczeństwem.

  4. Który to już raz dotyka nas ta reforma? Likwidują-bo będzie lepiej, wznawiają stare-będzie lepiej, tworzą nowe-będzie szybciej, mniejsze, większe i to wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa.Może nadszedł czas żeby decydował o tym jakiś sensowny przepis a nie przypływ weny kolejnego komendanta .To są policzalne koszty.

  5. Jasny Gwint !!!

    Żyrzyn i Baranów, starały się o budowę komisariatu policji – nigdy tam nie byłem (i raczej nie będę), ale domniemam, że kościół i wszystkie pomniki aktualnych świętych i „poległych” już mają… przyszła więc pora na posterunek policji

  6. Będą nowe miejsca pracy dla ziomków Pana wójta i rady gminy.

    • Na takim posterunku to ciężka praca, każdy każdego zna, i jak np. pan policjant kogoś ukarze mandatem za jazdę na rowerze pod wpływem, to ten ktoś ukarany ma większe możliwości niż w Mieście Inspiracji, spotkać pana policjanta na wieczornym spacerze z psem i zupełnie legalnie posiadanym nożem , albo nielegalnym „bejsbole”, odwdzięczyć się mu za wcześniejszą przysługę. 😆

Z kraju