690 680 960

Do Polski z Ukrainy dotarło 1,2 mln osób uciekających przed wojną

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, do Polski dotarło 1,2 mln osób uciekających przed wojną. W Lublinie, w przygotowanych przez miasto miejscach noclegowych, schronienie znalazło ponad 1200 osób.

Jak poinformowała we wtorek rano Straż Graniczna, od 24 lutego z Ukrainy do Polski dotarło 1,2 mln osób. Wczoraj funkcjonariusze SG odprawili 141,5 tys. podróżnych z Ukrainy. To mniej niż dzień wcześniej. Dzisiaj do godziny 7:00 z Ukrainy przyjechało 35,3 tys. osób – to mniej niż wczoraj o 16%.

– Minionej nocy w przygotowanych przez miasto miejscach noclegowych znalazło schronienie 1201 osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Liczba uchodźców codziennie rośnie. Przygotowujemy kolejne miejsca, w których obywatele Ukrainy mogą odpocząć po strasznych przejściach – poinformował rano prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Lublin nie pozostawia ich bez pomocy, dodał prezydent i podziękował wszystkim ludziom dobrej woli i organizacjom zaangażowanym we wsparcie dla Ukraińców i Ukrainek, szczególnie mieszkańcom Lublina, którzy dają schronienie i pomoc we własnych mieszkaniach i domach.

Należy również pamiętać, że nie ustają próby nielegalnego przedostania się do Polski przez granicę polsko-białoruską. W poniedziałek na terytorium naszego kraju próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 28 cudzoziemców: 10 ob. Kuby, 9 ob. Jemenu, 5 ob. Syrii, 3 ob. Kamerunu i ob. Turcji. Osoby te zatrzymano. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę na odcinkach PSG Kuźnica, PSG Lipsk, PSG Narewka, PSG Michałowo i PSG Białowieża.

Do Polski z Ukrainy dotarło 1,2 mln osób uciekających przed wojną

Do Polski z Ukrainy dotarło 1,2 mln osób uciekających przed wojną

(fot. Krzysztof Żuk)

63 komentarze

 1. Do wakacji będzie 5 milionów uchodźców.

 2. Dlaczego na początku tygodnia nie było wiadomości ilu bolszewickich barbarzyńców już nikomu nie zaszkodzi?

 3. Mało dawajcie więcej.

 4. Gdzie w dzisiejszych czasach można kupić ruskie pierogi ze skwarkami?????????

 5. Dziś podwyżki stopy procentowej skąd brać pieniądze na drożyznę pomagać trzeba ale nie koszem Polaków my też żyjemy gdzie pieniądze z Unii Europejskiej czy tylko kary po 1milion dzienne przysługuje

 6. A pieniędzy z Funduszu na odbudowę jak nie było tak nie ma ,może nasi politycy zamiast latać jak kot z pęcherzem zaczęliby się zachowywać jak politycy innych krajów i dobro swojego społeczeństwa stawiać na pierwszym miejscu ? Pomagać trzeba ale z rozsądkiem ! Nasz złotówka traci na wartości a podwyższenie stóp tylko zadusi ludzi pracujących na ten grajdoł .

  • Na co liczysz, ze nagle się zmienią? Przecież już zacierają ręce i kombinują jak wsadzić do własnych kieszeni publiczne pieniądze przeznaczane na pomoc uchodźcom, mało im jeszcze że swoich okradają.

 7. Sodomita ty antypolski trolu sam wypie …. j ! Ja jestem Polką ,mieszkam tu ,płacę podatki nie po to by takie coś jak ty wyganiało mnie z kraju na poczet Ukraińców . Chcesz to ich bierz do siebie do domu a od innych wara ,ja ich tu milionami nie zapraszałam i nie po to moja rodzina pracuje od pokoleń aby biedę klepać przez Ukraińców . Zobaczymy na ile wam honoru wystarczy jak ropa będzie po 200$ i ogrzewanie w cenie rocznej pensji ,a jeszcze tydzień temu rozpisywano się jakie to fejki straszą wysoką ceną paliwa ,tylko te fejki okazały się prawdą .

  • No i taki kacap będzie teraz za kopiejki powtarzał za putinem, że to wszystko wina Ukrainy.
   Kacapie!!!
   Ру́сский вое́нный кора́бль, иди́ на х*й! 🙂

   • Prosiłem chachole nie pisz w swoim języku, nie jesteś u siebie. Spróbuj po angielsku, Polacy zrozumieją.

    • Gdyby ktoś nie wiedział:
     rosyjska nazwa „chachoł” (хохо́л), stała się potocznym, negatywnym i obraźliwym określeniem Ukraińców, używanym (UWAGA)… przez rosjan (również białorusinów) !!!
     „jerzy” jak widać podpisał się pod swoim rodowodem 🙂

     ruskiej onucy wyjątkowo spełnię prośbę.
     Po angielsku:
     kacapie „F**K OFF” 🙂

     • Chochoł, kacap, pepiczek, makaroniarz, żabojad, szwab, murzyn, żółtek, jankes i.in. to powszechne i potoczne określenia nacji. Obrażanie się świadczy o kompleksach. Ukrainiec nazwałby mnie lach, mam się obrazić? Kacapem nie bywam bo nie znam grażdanki, ale dzięki za wyjątkowe spełnienie mojej prośby – wreszcie zrozumiałem. Tylko tu jest Polska i proszę nie posługiwać się grażdanką.

      • jerzy ty nawet nie potrafisz odróżnić potocznego określenia od obraźliwego określenia.
       Jesteś żałosny próbując odnaleźć się w rzeczywistości, w której dawno temu się zagubiłeś.
       Im bardziej brniesz w temat, tym bardziej stajesz się narzędziem putinowskiej propagandy.
       Daj sobie spokój z pisaniem komentarzy bo tylko robisz z siebie pośmiewisko.
       Chyba, że faktycznie jesteś ruską onucą.

       • W wojsku każdy był nazywany od regionu, z którego pochodził. Pyrus, Hanys, Gorol, Lajkonik, Scyzor, Śledź i nikt nie obrażał się, każdy był dumny ze swego pochodzenia. Dziś taki wstyd? Dlaczego?

      • Im więcej czytam komentarzy tego gościa, tym bardziej mam wrażenie, że jest jednym z kremlowskich trolli.

      • jerzy zgadzam się z tobą, że obrażanie świadczy o kompleksach.
       To, co nazywasz powszechnym i potocznym określeniem nacji jest ich obrażaniem.
       Musisz mieć wielkie kompleksy.
       Ciekawe czy miałbyś odwagę powiedzieć im to „prosto w twarz”.

       • Zjeździłem Europę wzdłuż i wszerz, Znam 3 języki (prócz rosyjskiego) w tym 2 biegle. Podczas spotkań integracyjnych często padało pytanie, jak nas u was nazywają. Nikt się nie obrażał, ty Lach ja Chachoł. Rozstawaliśmy się serdecznie i bez kompleksów. Skąd ta histeria?

  • głąbie obwinić możesz jedynie ruską onuce

  • Jak ci nie pasuje to won z naszego kraju. Chwała Polsce!

   • Babcia emerytka

    Janku, dziecko, a ty na pewno zrozumiałeś o czym pisała, „wspaniale” ???
    Bo myślę, że niezupełnie…
    A „chwała Polsce to za „dzień dobry” używaj jak w amerykańskich filmach: „kocham cię”.

  • Te ceny to głównie wina polityki PiSu i na rękę im teraz mówić, ze to wszystko przez wojnę. Zawsze przez coś przecież musi być, a to przez Tuska, a to przez pandemię, teraz przez wojnę. Przejrzyj na oczy, jakoś w innych krajach UE nie ma aż takiej inflacji, a przecież mieli Tuska, mieli pandemię, wojna też na nich wpływa. Naprawde tak ciężko to dostrzec?

 8. won ruski trolu. Zostaniecie rozliczeni!!

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas