690 680 960

Nocny pożar w Zakładzie Zagospodarowywania Odpadów. Płonęła hałda przesortowanych śmieci (zdjęcia)

Cztery godziny strażacy walczyli z ogniem w Zakładzie Zagospodarowywania Odpadów w Wólce Rokickiej. Do działań zaangażowano kilkanaście zastępów strażaków.

Pożar na terenie Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w Wólce Rokickiej w powiecie lubartowskim został zauważony w niedzielę około godziny 20.40 O wszystkim od razu została powiadomiona straż pożarna. Na miejsce skierowano zastępy z JRG w Lubartowie jak też z jednostek OSP z okolicznych miejscowości.

– Okazało się, na hali sortowniczej doszło do pożaru magazynowanych selektywnych odpadów. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy przystąpili do działań gaśniczych. W ich trakcie wykorzystany został ciężki sprzęt budowlany, którym na bieżąco dogaszone odpady zostały wywożone na zewnątrz. Podjęte działania uniemożliwiły rozprzestrzenienie się pożaru na większą powierzchnię – wyjaśnia Dariusz Sierociński z Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie.

Walka z pożarem trwała cztery godziny i zakończyła się około 2 w nocy. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia. W działaniach brało udział 9 zastępów strażaków z JRG Lubartów, a także z jednostek OSP Jamy, Wólka Rokicka, Kamionka, Brzeziny i Nowa Wola. Zaangażowani zostali również strażacy z Firleja, ci jednak dyżurowali na wypadek, gdyby zaszła konieczność wyjazdu do innego zdarzenia.

(fot. PSP Lubartów)

3 komentarze

  1. Super, czekamy na podwyżkę opłat za śmieci w końcu trzeba dać komuś nagrodę za pomysł szybkiej utylizacji.

  2. utylizacja „w chmurze”

  3. Pewnie posortowane na to co się pali w dzień i na to co w nocy.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas