Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Do niedawna był to tajny schron przeciwatomowy. Powstała w nim nowoczesna strzelnica, będzie też muzeum (zdjęcia)

O istnieniu w Lublinie schronu przeciwatomowego wiedziało wąskie grono osób. Opuszczony obiekt zyskał właśnie nowe życie. Stworzono w nim najnowocześniejszą w regionie i jedną z najnowocześniejszych w kraju strzelnic.

36 komentarzy

 1. Kto strzela na osi 25 metrów z karabinu? Marnowanie amunicji.

  • a np jak wejdziesz do budynku, albo pojedziesz strzelać dynamikę to na jakie odległości będziesz strzelał??? nawet i mniejsze od 5 metrów więc w czym widzisz problem? Ja strzelam z pistoletu na 50 m i z karabinka na 3-5 metrów – każdy strzela tak jak lubi i z czego lubi.

   • Nie widzę problemu. Mam swoje zdanie w tym temacie. A chętnie bym zobaczył rezultat z pdw.

   • Dynamikę to robi się na torze, a strzelanie do tarczek ciągniętych pod samym nosem najlepiej wychodzi na obwoźnych strzelnicach jarmarcznych ?
    Ten pistolet i kanonem ASG nie liczy się bo z tego strzelasz gdzie chcesz ?

 2. Putin przymknął oczy na to że powstała w nim nowoczesna strzelnica, ale nie pozwoli, że będzie też muzeum

 3. Kiedy będzie dostępna strona internetowa? Jakie są ceny?
  Bo poza ciekawym miejscem z artykułu nie wynika żeby oferowali coś, czego istniejące już w okolicy strzelnice nie mają.

 4. Najnowocześniejsza w regionie i kraju hahahahaaaa, a co tam takiego nowoczesnego ??Z tego co widać to wszystko to samo co na innych obiektach. Osoba która to pisała nie ma pojęcia o strzelnicach w naszym regionie, ale tacy są nasi dziennikarze – nie doinformowanym i nie douczeni. W Lublinie LCS, duży obiekt i profesjonalnie prowadzone, Snajper, Shooter, a od niedawna w Zamościu osie 25 i 50m z monitorami i urządzeniami do zmiany tarcz. Tak wiec jest tego sporo.

  • Nowocześni, a co! Może kiedyś nawet Siusa się dorobią. Na przekór „nie douczonym” Strzelcom?

 5. JEST SUPER STRZELNICA NA MAJDANKU Z NORMALNYMI TORAMI STRZELECKIMI

  • Trzeba dodać, że jest wyposażona w mizerną wentylacje, wiecznie brudne stanowiska od pyłu, bardzo „miłego” recepcjonistę. Proszę pamiętać, że informacja o strzelaniu 360 stopni to kłamstwo, ponieważ na drugiej osi znajdują się blaszane drzwi zamiast ściany oddzielającej oś od recepcji ?. Dodatkowo jeśli jakiś klubowicz nie może się dostać na strzelnice to nie znaczy, że jest obłożenie, po prostu macie ograniczony dostęp przez widzimisię recepcjonisty

   • Użytkownik'''

    Chyba coś słabo rozruch idzie skoro sam „szefo” musi sobie komentarze komentować, treść płytka jak sam autor 🙂 Używa tych samych nietrafionych „argumentów” co w donosach do różnych instytucji. Słabe radzenie sobie z własnymi ułomnościami tym procentuje. Pamiętaj: „Cygan tylko raz przez wieś przejdzie”.

    • Nietrafionych argumentów, przez dwa lata byłem tam częściej niż ty oddech bierzesz i wiem co mówię ?

 6. Pan Wierzchowski, to ten Pan który współpracował z Panem Markiem Kuryło ze strzelnicy na Majdanku???

 7. Nic nadzwyczajnego. A ten gość na zdjęciu to nie ten co go z WOTU wywalili bo po szpitalu z pukawką biegał?

 8. Przez niektórych widzę przemawia rażąca zazdrość… Polecam zachować swoje 3 grosze da siebie. A co do artykułu bardzo fajnie że powstaje taki obiekt i zostały wykorzystane opuszczone pomieszczenia do jego realizacji, zamiast tworzenia nowych miejsc poprzez wycinkę drzew czy stawiania kolejnych zabudowań. Na pierwszy rzut oka wygląda obiecująco na pewno odwiedzę ta lokalizację bo w Lublinie szału nie ma jeśli chodzi o dobrą kryta strzelnice, po za Lcs.

 9. Marnowanie schronu, i kto normalny strzela z kałacha czy tam karabinka w takiej klitce. Strzelnice to się robi w terenie najlepsza dzierżawa starej żwirowni jakich wokół Lublina dziesiątki, z osiami minimum 100m.

  • Marnowanie schronu, który od lat stał pusty i był hodowlą grzyba na ścianach. Proszę się rozpędzić i poszukać jakiejś ściany

 10. dobrze, że powstają tego typu obiekty, im więcej – tym lepiej, szczególnie dla nas strzelców bo konkurencja wpływa nie tylko na to, że można sobie postrzelać pod dachem ale i na to w jakich warunkach. Osobiście wolę przestrzenie otwarte bo nie jestem skazany na niedobory w wentylacjach, ale wiadomo, że są też i minusy takich strzelnic.
  Jak dla mnie, póki LCS rządzi. Jestem ciekaw infrastruktury Strzelnicy Schron i podejścia do klienta, co jak się okazuje i czytam w komentarzach – nie tylko dla mnie ma to znaczenie. Póki co strona Schronu nie działa, bo jej nie ma …