Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do 12 wzrosła liczba ognisk epidemicznych w woj. lubelskim. Sprawdź aktualną sytuację w regionie wywołaną koronawirusem

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie we wtorek po południu przekazała najnowsze dane dotyczące sytuacji w regionie wywołanej koronawirusem. Do 12 wzrosła liczba ognisk epidemicznych na terenie woj. lubelskiego.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Stan aktualny na dzień 4 sierpnia 2020.

 liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 518 (99)
– liczba osób aktualnie objętych kwarantanną (ostatnia doba): 4592 (388)
– liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 103 (6)
– liczba zakażeń wykazanych w powiatach woj. lubelskiego z ujętymi przypadkami mieszkańców innych województw (ostatnia doba) : 1020 (8)
 liczba zgonów (ostatnia doba): 21 (0)
 liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 733 (1)

Liczba ognisk epidemicznych: 12

*powiat bialski (6) :

 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu ( liczba osób potwierdzonych w ognisku – 27, liczba osób hospitalizowanych – 0);
 • Nadbużański Oddział Straży Granicznej (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 14, liczba osób hospitalizowanych – 0);
 • Gmina Piszczac, środowisko parafialne (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 80, liczba osób hospitalizowanych – 0, liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem – 3);
 • Zakłady Mięsne w Horbowie (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 31, liczba osób hospitalizowanych – 0);
 • Komisariat Policji w Międzyrzecu Podlaskim (liczba osób potwierdzonych w ognisku -13, liczba osób hospitalizowanych: 1),
 • Hurtownia w powiecie bialskim : (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 3, liczba osób hospitalizowanych: 2)

*powiat puławski:

 • Muzeum Nadwiślańskie Oddział Zamek w Janowcu (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 9, liczba osób hospitalizowanych – 1);

*miasto Lublin:

 • Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 22,w tym 1 osoba przebywa poza województwem lubelskim; liczba osób hospitalizowanych – 18)

*powiat łukowski:

 • Personel medyczny związany z zakładem rehabilitacji: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 10, liczba osób hospitalizowanych – 4)

*powiat chełmski:

 • Uroczystość rodzinna (liczba osób potwierdzonych w ognisku – 17 (w tym 3 z powiatu hrubieszowskiego, 14 z powiatu hrubieszowskiego (liczba osób hospitalizowanych – 10)

*powiat opolski:

 • Gospodarstwo rolne: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 19 (w tym 1 z powiatu chełmskiego, liczba osób hospitalizowanych – 8);

*powiat parczewski:

 • Ognisko powiązane z kościołem w Paszenkach: (liczba osób potwierdzonych w ognisku: 4 (w tym 2 Biała Podlaska), liczba osób hospitalizowanych – 0)

Na terenie województwa lubelskiego działa 9 laboratoriów, które w ciągu 24 godz. przebadały łącznie 892 osób. Laboratorium WSSE w Lublinie wykonuje badania w ramach nadzoru osobom, które objęte są kwarantanną. Przebadano 76 osób. Osiem laboratoriów: WIHE w Puławach, RCKIK, UM w Lublinie, Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie, Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie, Laboratorium Analityczne w Zamościu, Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej oraz Laboratorium Analiz Lekarskich Alab w Lublinie wykonują badania dla podmiotów leczniczych.
• Laboratorium WIHE w Puławach przebadało 98 osób.
• Laboratorium RCKiK przebadało 243 osób.
• Laboratorium Uniwersytetu Medycznego przebadało 189 osób.
• Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej SPSK 1 w Lublinie przebadał 15 osób.
• Laboratorium badawczo-rozwojowe VITAGENUM w Lublinie przebadało 163 osoby.
• Laboratorium Analityczne w Zamościu przebadało 20 osób.
• Laboratorium Mikrobiologiczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej przebadało 33 osób.
• Laboratorium Analiz Lekarskich Alab Lublin przebadało 55 osób.

Do dnia 4 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 1020 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 733 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.

(fot. WSSE)

8 komentarzy

 1. Panie krasomówco Morawiecki, panie „Prezydencie” i panie władco z nowogrodzkiej. Gdzie Wy się chowacie, i nie zabieracie głosu wobec rozprzestrzeniającej się pandemi. Naród Was (jakowych, takowych) wybrał, więc róbcie coś..!!!

 2. Precz niewoli covidowskiej

 3. Zgromadzenie Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza – siostrzyczki nieźle musiały się narazić „owemu „najświętszemu obliczu”, skoro sam stwórca (po polsku: producent) koronawirusa zaczyna je rozliczać

 4. Teraz nastał czas czystki z rent,emerytur i chorych. Wybraliście to macie wolną amerykankę. Połowa nie wierzy w wirusa to się przekona jak już z opolskiego nie zachodzą się od śmiechu.

 5. Hucpa ciąg dalszy. Nie oglądam telewizji, ale jakoś więcej ludzi w maseczkach wiec pewnie wczoraj wieczorem jakaś dobra ściema i manipulacja się odbyła w tv. Socjotechnika w TVP jest na bardzo wysokim poziomie, ale dostali dwa miliardy z naszych podatków wiec jest za co prać mózgi. Pozdrawiam wszystkich i zalecam na zachowanie zdrowia wywalenie telewizora do śmieci. Od razy wyzdrowiejecie i skończy się dla was epidemia 😉

 6. Ludzie zrozumcie że to rząd powinien bac się narodu a nie naród rządu
  Trzeba wychodzić na ulicę i zahamować to covidowe oszustwo i maseczkową niewolę