690 680 960

Długi weekend – Policja rozpoczęła akcję na drogach

Zero tolerancji dla pijanych kierowców a także dla piratów drogowych- zapowiadają policjanci. Na drogi wyruszyła większa ilość patroli.

Ze względu na wydłużony weekend wiele osób korzystając jeszcze z letniej pogody wyrusza na wakacyjne kilkudniowe wyjazdy. Na drogach robi się tłoczno a wśród kierowców nie brakuje takich, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego i powodują zagrożenie dla innych kierowców. Dlatego jak to zwykle bywa w przypadku wydłużonych weekendów, policja w całym regionie rozpoczęła akcję mająca na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych.

Funkcjonariusze drogówki będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Szczególną uwagę zwrócą również na trzeźwość kierujących a także na stan techniczny pojazdów, na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz czy najmłodsi przewożeni są w fotelikach. Na drogi wyjadą także wszystkie nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. -Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców – wyjaśnia mł. asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do najczęstszych przyczyn wypadków należy przekraczanie dozwolonej prędkości. W 2003 roku z tego powodu doszło w naszym kraju do 11 tys. wypadków w których zginęło 1650 osób. Ogromnie niebezpieczne jest także nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych czy też nieprawidłowe wyprzedzanie. Do tego należy doliczyć kierowców którzy wsiadają do pojazdów pod wpływem alkoholu. – Przypominamy, że nie będzie żadnej tolerancji dla piratów drogowych czy też pijanych kierowców. Jeśli ktoś będzie w sposób rażący łamać zasady bezpieczeństwa na drodze, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami – w takich sytuacjach będą wykorzystywane wszystkie instrumenty prawne i zatrzymywane prawa jazdy- dodaje Anna Kamola.

Warto również zapamiętać, że w sierpniu zaczyna zmieniać się pogoda. Lato powoli się kończy, coraz krótsze dni sprawiają, że nadal jest ciepło jednak pojawiają się poranne i wieczorne mgły a na drogach coraz częściej można natknąć się na spadające z drzew liście czy też błoto naniesione z pól przez maszyny rolnicze. Wtedy nie trudno o wypadek.

(fot. lublin112)
2014-08-15 22:02:04

2 komentarze

  1. Najpierw niech zaczną od siebie sprawdzać i także niech zapinają pasy bo w tym przypadku nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego.

  2. „wiele osób korzystając jeszcze z letniej pogody wyrusza…”
    Nie zapomnijcie o olejku do opalania 😛

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas