Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dlaczego tak długo przywracany jest gaz do mieszkań? „Ponowne uruchomienie gazu wymaga osobistej wizyty pracowników Pogotowia Gazowego”

Od wczoraj, po awarii stacji gazowej przy ul. Diamentowej, trwa przywracanie dostaw gazu do mieszkańców Wrotkowa w Lublinie. Jak nam przekazano, proces ten jest długi, ponieważ wymaga procedury nagazowania sieci, zaś pracownicy Pogotowia Gazowego muszą osobiście dotrzeć do lokali pozbawionych gazu.

Cały czas trwa przywracanie dostaw gazu do mieszkańców Wrotkowa w Lublinie. Polska Spółka Gazownictwa wyjaśnia, dlaczego tak długo mieszkańcy muszą czekać, aby do ich mieszkań i urządzeń dotarło ponownie błękitne paliwo.

– W czwartek 18 sierpnia ok. godz. 15 doszło do awarii stacji gazowej II stopnia znajdującej się przy ul. Diamentowej w Lublinie. Awaria została usunięta tego samego dnia, a następnie służby gazownicze przystąpiły do nagazowania sieci i wznawiania dostaw gazu do odbiorców – wyjaśnia Grzegorz Cendrowski rzecznik prasowy PSG.

Wczoraj do godz. 23:00 gaz został przywrócony do blisko 80% mieszkańców spośród 3418, którzy zostali go pozbawieni.

– Ponieważ ponowne uruchomienie gazu wymaga osobistej wizyty pracowników Pogotowia Gazowego w pozbawionym gazu lokalu, to działania służb zostały przerwane na czas godzin nocnych. Dziś od rana pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa systematycznie przywracają gaz kolejnym odbiorcom – dodaje Grzegorz Cendrowski.

Jak nam rano przekazało Pogotowie Gazowe, niektórzy mieszkańcy Wrotkowa mogą czekać na przywrócenie dostaw gazu do godzin popołudniowych. Później jednak pojawiła się informacja, że o godz. 12:00 wznowiono dopływ gazu do wszystkich odbiorców.

(fot. PSG)

14 komentarzy

 1. prawo jazdy za jajka

  a wystarczy sobie założyć indukcję jak cywilizowany człowiek ¯\_(ツ)_/¯

 2. No patrzcie, wymagana wizyta specjalisty. A wczoraj tego nie wiedzieli, skoro informowali, że do północy sprawa będzie naprawiona?

  • Czym innym jest usunięcie usterki, a czym innym jest powrót do pełnego zasilania gazem mieszkań 😉

 3. Cała procedura polega na przestawieniu palcem odpowiedniej dźwigni na liczniku.

 4. Ponowne uruchomienie gazu wymaga osobistej wizyty pracowników Pogotowia Gazowego (to w Polsce)…
  A jakby tak ruscy zechcieli nam „ponownie uruchomić gaz”, to do kazdej chałupiny osobiście przybyłby Putin ???

 5. Ale w PRL też był prąd…więc mając tą swoją indukcję to też siedzisz w PRL. Teraz nowocześnie jest gotować na promieniach słonecznych… gorący kamień albo solarna patelnia

  • prawo jazdy za jajka

   Idź lepiej odpal sobie piecyk gazowy w łazience, bo w XXI wieku ciepła woda z sieci to rarytas 😉

Z kraju