Depułtycze: W czerwcu odbędzie się Międzynarodowy Piknik Lotniczy

W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. Z tej okazji w czerwcu odbędzie się Międzynarodowy Piknik Lotniczy „Lotnicze Depułtycze”.

W dniach 11-12 czerwca, z okazji piętnastolecia swojego istnienia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zorganizuje Międzynarodowy Piknik Lotniczy „Lotnicze Depułtycze”. Odbędzie się on na terenie lotniska w Depułtyczach Królewskich. Choć trwa jeszcze uzgadnianie szczegółowego programu lotniczego, który ma być znany pod koniec kwietnia, to już teraz możemy zdradzić, na jakie atrakcje będzie można liczyć.

Na pikniku zaprezentują się samoloty turystyczne, historyczne, sportowe i wojskowe. Największą atrakcją będą z całą pewnością wojskowe samoloty historyczne pamiętające czasy II wojny światowej. Wśród nich znajdą się takie maszyny jak amerykański Boeing Stearman, Piper Cub, brytyjski De Havilland Tiger Moth, czyli samolot, na którym szkolili się polscy piloci w Wielkiej Brytanii, czy też Taylorcraft Auster walczący pod Monte Cassino. Jest też duża szansa, że nad Depułtyczami Królewskimi wystąpi samolot myśliwski z czasów II wojny światowej na co dzień stacjonujący w Wielkiej Brytanii.

– Potwierdzenia jego przylotu na EPCD ma nadejść w pierwszej połowie kwietnia. Także w połowie kwietnia będziemy dysponowali informacją czy na pikniku „Lotnicze Depułtycze” wystąpią statki powietrzne Polskich Sił Powietrznych – wyjaśniają organizatorzy. Jedną z większych atrakcji, ma być inscenizacja bitwy lotniczej z czasów I wojny światowej, w której zostaną użyte ładunki pirotechniczne. Zadowoleni będą z pewnością także miłośnicy akrobacji lotniczej, wystąpi bowiem grupa akrobacyjna FireBirds.

Co ważne, piknik skierowany jest dla całych rodzin. Każdy chętny bedzie mógł porozmawiać z pilotami i otrzymać autograf na okolicznościowych plakatach. Na terenie lotniska ustawione zostanie również wesołe miasteczko, odbędzie się wystawa starych samochodów oraz motocykli Harley i Indiana. Do tego doliczyć trzeba występy artystyczne liczne konkursy z nagrodami, kiermasze oraz gastronomię z regionalną kuchnią.


Portal lublin112 jest partonem medialnym wydarzenia.

(fot. materiały organizatora)
2016-04-17 12:42:47

6 komentarzy

 1. to w Chełmie wyższa szkoła jest? 😀 w sumie rondo jest to i jedna wyższa szkoła może być

 2. kilka razy tamtędy przejeżdżałem i pozytywnie zaskakuje porządek, estetyka oraz samo położenie obiektu. Naprawdę ładne miejsce, przyjeżdżam.

 3. Pytanie skoro jest lotnisko czy ze swidnika beda loty bo chce bukowac bilet.

 4. Skoro nie ma już pikniku w Góraszce, niech będzie piknik w Depułtyczach. Lotnisko ładniejsze i o wiele bliżej!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki