Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Daniel przechadzał się po ulicach Kraśnika. Udało się go skierować w stronę naturalnego środowiska (wideo)

W czwartek rano dzikie zwierzę postanowiło pospacerować ulicami Kraśnika. Jak się okazało był nim daniel. Do działania przystąpili policjanci oraz ratownicy medyczni. Wspólnie udało im się skierować zwierzę w stronę okolicznych pól i lasów.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na ulicach Kraśnika. Policjanci otrzymali zgłoszenie o spacerującym danielu. Policjanci natychmiast ruszyli za niesfornym zwierzęciem, ostrzegając innych kierowców za pomocą włączonych świateł błyskowych radiowozu. Niebawem w okolicach szpitala, funkcjonariusze otrzymali wsparcie od ratowników medycznych, co pozwoliło na skierowanie daniela w bezpieczną stronę – w kierunku okolicznych pól i lasów.

– Dzięki wspólnym działaniom, interwencja zakończyła się szczęśliwie, a daniel znalazł się w swoim naturalnym środowisku. Incydent ten przypomina nam jednak, że zawsze powinniśmy zachowywać czujność, nawet w naszym codziennym otoczeniu, ponieważ nigdy nie można przewidzieć „wizyty” nieoczekiwanych gości. Jednocześnie warto pamiętać, że w obecności dzikich zwierząt, niezależnie od tego, jak sympatycznie się prezentują, nie powinniśmy podchodzić do nich z bliska, ponieważ ich zachowanie jest trudne do przewidzenia, a nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze – informuje aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

Jak się zachować widząc dzikie zwierzę?

Zachowanie wobec dzikich zwierząt zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj zwierzęcia, jego zachowanie i twoje bezpieczeństwo. Oto ogólne wskazówki, których warto przestrzegać, podczas spotkania z dzikim zwierzęciem:

 1. Zachowaj spokój: Pierwszą i najważniejszą zasadą jest zachowanie spokoju. Nie krzycz, nie krępuj się i nie rób gwałtownych ruchów, które mogą zaniepokoić zwierzę.
 2. Nie zbliżaj się: Zachowaj bezpieczną odległość od dzikiego zwierzęcia. Każde zwierzę może poczuć się zagrożone, jeśli zbliżysz się zbyt blisko, co może spowodować agresywne zachowanie.
 3. Nie karm zwierząt: Nie próbuj karmić dzikich zwierząt. Karmienie zwierząt może być szkodliwe dla nich i prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
 4. Obserwuj z daleka: Jeśli masz okazję, obserwować dzikie zwierzęta z daleka przez lornetkę lub aparat fotograficzny. To pozwala cieszyć się ich obecnością, nie narażając się na ryzyko.
 5. Nie blokuj im drogi ucieczki: Jeśli spotkasz dzikie zwierzę, daj mu przestrzeń, aby mogło uciec, jeśli zechce. Nie blokuj mu drogi ucieczki.
 6. Nie wchodź między matkę a młode: Jeśli widzisz dzikie zwierzę z młodymi, nie próbuj się do nich zbliżać. Matki mogą bronić swoich potomków bardzo agresywnie.
 7. Zachowaj bezpieczną odległość od drapieżników: Jeśli spotkasz dzikiego drapieżnika, na przykład niedźwiedzia lub wilka, staraj się utrzymać jak największą odległość i nie zbliżaj się, aby nie zagrażać swojemu bezpieczeństwu.
 8. W przypadku nagłego ataku: Jeśli dzikie zwierzę staje się agresywne i zaczyna się zbliżać do ciebie, staraj się zrobić się jak największym i hałaśliwym, aby odstraszyć je. Użyj np. gwizdka, klaskania lub krzyku.
 9. Nie próbuj hodować dzikich zwierząt: Zawsze powinieneś pozostawić opiekę nad dzikimi zwierzętami specjalistom. Nie próbuj ich hodować ani przygarniać jako zwierzęta domowe.
 10. Skontaktuj się z lokalnymi władzami lub ekspertami: Jeśli napotkasz dzikie zwierzę w potrzebie, takie jak ranną lub zagubioną, skontaktuj się z lokalnymi władzami lub ekspertami od dzikich zwierząt, którzy mogą pomóc w odpowiedni sposób.

Warto pamiętać, że zachowanie wobec dzikich zwierząt może różnić się w zależności od gatunku i sytuacji. Zawsze należy stosować ostrożność i postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji zarówno dla siebie, jak i dla dzikich zwierząt.

6 komentarzy

 1. Myślę, że w Kraśniku mieszka niejeden Daniel…

 2. Jak to „w stronę naturalnego środowiska”? Przecież od razu widać że się nie boi i to jest miastowy daniel a jakieś chamy wyrzuciły go na poniewierkę. Teraz tylko patrzeć jak go wilki zeżrą.

 3. A ja pierwszy raz widzę w Kraśniku Daniela, który nie nosi dresów?

 4. Do dziewczyny przyszedł?

 5. Rogaczem na drodze Kraśnik witał jeleni .

 6. Wielkie mi coś, ja w tym rejonie w 1996 roku musiałem grzecznie zatrzymać samochód i poczekać aż przejdzie słoń z wianuszkiem dzieciaków 😉

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo