Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar poddasza budynku mieszkalnego. Straty oszacowano na 300 tys. złotych (zdjęcia)

Wczoraj przed północą doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Mirczu. Wstępne straty wywołane pożarem oszacowano na 300 tys. złotych. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej z PSP oraz OSP.

Wczoraj przed północą do hrubieszowskich strażaków wpłynęła informacja o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym w Mirczu. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG Hrubieszów, OSP KSRG Mircze, OSP KSRG Kryłów i OSP Wiszniów, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także Pogotowie Energetyczne.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar dachu w budynku mieszkalnym połączonym z budynkiem inwentarskim. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem jednostek ratowniczych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody na poddasze budynku mieszkalnego i inwentarskiego. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do oddymiania i przeszukania pomieszczeń pod względem osób poszkodowanych, których nie stwierdzono – relacjonuje info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Hrubieszowie.

Strażacy jednocześnie dogaszali i przeszukiwali budynek inwentarski. Wyprowadzili z niego cztery żywe świnie i wyniesiono jedną martwą. Na miejsce pożaru został zadysponowany zespół ratownictwa medycznego do starszej kobiety, która po pewnym czasie słabo się poczuła.

– Zadysponowany został również pracownik gminy Mircze, w związku z zapewnieniem rodzinie lokalu zastępczego oraz weterynarz gminny do poparzonych i martwych zwierząt. Budynek po dogaszeniu sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 300 tys. zł. Interwencja trwała 3h 11min – dodaje info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

9 komentarzy

  1. 300 tysi??????? buhahahahahahahahahaha

  2. 300 tysięcy? Za ten barak?

  3. bo to był właśnie ten barak, tam wiecie sami kto mieszkał

  4. onie pewnie licza jaki bedzie koszt remontu ,to mysle ze moze byc blisko tego

  5. Za 10 baraków to tak

  6. Dobrze, że do władzy wraca peezel, będzie dobrze rolnikom znowu!

  7. Przecież to z działką, w takim miejscu nie jest tyle warte

Dodaj komentarz

Z kraju