690 680 960

Nasz czytelnik apeluje o pomoc. Pilnie potrzebna krew dla ciężko chorego ojca

Wakacje to najgorszy okres dla osób ciężko chorych i po wypadkach. Corocznie w tym okresie brakuje krwi.

Nasz czytelnik zwraca się do wszystkich z ogromną prośbą. – Cześć, nazywam się Kamil i bardzo Was proszę w imieniu mojego kolegi Huberta o pomoc dla jego ciężko chorego taty. Potrzebna jest krew, która może uratować mu życie. Potrzebujący ma grupę B Rh+, jednak ważna jest każda grupa, gdyż stacje krwiodawstwa wymieniają je na odpowiednią – tłumaczy.

Jak co roku w sezonie wakacyjnym w centrach krwiodawstwa zaczyna brakować krwi. Jej zapasy szybko się kurczą głównie z dwóch powodów, honorowi dawcy wyjeżdżają na wakacje i drastycznie spada ilość osób oddających krew. Z drugiej strony wzrasta liczba wypadków, zarówno drogowych jak i w rolnictwie, gdy do ratowania życia poszkodowanych potrzebne są duże jej ilości.

Krew można oddawać m.in. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie przy ulicy I Armii Wojska Polskiego 8. Ważne aby podać, że krew jest dla Lecha Kępy z Lublina. – Za okazana pomoc oraz oddanie krwi będziemy bardzo wdzięczni – dodaje Kamil.

(fot. lublin112)
2016-08-02 21:23:42

16 komentarzy

 1. Z chęcią bym pomógł niestety nie mogę być dawcą krwi 🙁

  • To po wój się produkujesz? Przy twoim poziomie IQ strach komukolwiek ją podawać.

   • Przy Twoim poziomie agresji i hejtu jeszcze większy strach bo może powstać jakieś zombie…

   • kierowca? morderca?

    Produkuje sie ja!! jaro by pomogl, ja tez!! Nie mogę niestety oddac krwi bo 20 lat temu przetoczyli mi krew podczas 19 godzinnej operacji.. chcialem nawet ukryc ten fakt w pck i odwdzieczyc sie tak samo jak wy co oddajecie krew! Dlatego sie produkuje..

 2. Dla pijanych kierowców po wypadku,szpitale zawsze mają dla nich krew,a dla innych brakuje.

 3. mam 0 rh- ja chyba mogę?

 4. i dla głupich komentarzy pytałam czy ja bezposredio mogę oddac temu panu a nie na wymiane

 5. Drodzy Panstwo nie ma totalnie znaczenia jaka kto ma grupe krwi bo stacje ja wymieniaja na prawidlowa. Najwazniejsze jest oddac. To czy ktos moze i sie nadaje stwierdzaja na miejscu, ewentualnie mozna tam zadzwonic i powiedziec jaka jest sytuacja – ja w komentarzu nie jestem w stanie tego ocenic poniewaz nie jestem specjalista. Obecnie tata kolegi przebywa w domu, ale w najblizszym czasie bedzie potrzebna ta krew. Z gory dziekujemy za kazda okazana pomoc.

  • A nie jest tak, że już nie można oddawać krwi konkretnie na kogoś? W 2014 bodajże wisiala taka informacja w Centrum Krwiodastwa, że dostęp do krwi ma być równy w związku z jakąś ustawą i już nie przyjmują imiennie na kogoś tylko po prostu.

 6. Kiedyś oddawalam krew intensywnie potem troszkę za przestałam ale gdy byłam w ciąży potrzebowałam przepisanie z książeczki honorowego dawcy krwi moja grupę krwi pani mi powiedziała ze tego nie robią
  ale mogę oddać krew zapłacić 100 i będę miała źle wspomnienia jak tak można było postąpić

 7. ja bym oddał chętnie ale od wielu lat ciężko przeżyć tydzień w trzeźwości

  • wystarczą 24h

   • Kto ci takich bzdur naopowiadał? To zależy od wielu czynników. Masy ciała, ilości wypitego alkoholu, zdolności organizmu do spalania i wielu innych. Obyś się nie zdziwił. Po dobrym, kilkudniowym ciągu, to doba stanowczo za mało. Wielu już się o tym przekonało oddając papiery na przechowanie.

 8. Komentarze pod notką to obraz degradacji naszego społeczeństwa! Czytelnik zwraca się z prośbą o oddanie krwi, a tu wysyp debili… @Anna Leonhard – Pani uczęszczała do szkół?! Pani potrafi napisać to po polsku, nie kalecząc naszej mowy, naszej ortografii, interpunkcji, składni itp? Pani w ogóle po polsku pisata i czytata??

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie