Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Czy olejek do brody jest obowiązkowy w pielęgnacji zarostu?

Wielu mężczyzn marzy o tym, aby ich zarost był gęsty, miękki w dotyku i dobrze się układał. Z pewnością każdy z panów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie brody w doskonałej kondycji nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ włoski bywają niesforne i sprawiają nierzadko problemy pielęgnacyjne. Dlatego też w arsenale każdego brodacza powinien znajdować się wysokiej jakości olejek do brody. Czy rzeczywiście jest to kosmetyk, bez którego nie można się obejść?

Czym właściwie jest olejek do brody?

Wciąż można spotkać się z przekonaniem, że to głównie kobiety spędzają wiele godzin przed lustrem lub w drogerii, przeglądając kosmetyczne nowości na półkach. Tymczasem panowie także lubią zadbać o swój wygląd, dzięki czemu mogą zyskać pewność siebie i czuć się dobrze we własnym ciele. Dlatego też na rynku nie brakuje produktów dopasowanych do ich potrzeb, które są zresztą bardzo chętnie wybierane. Doskonałym tego przykładem jest właśnie olejek do brody.

Olejek do brody to w gruncie rzeczy kosmetyk wielozadaniowy. I chociaż możemy dostać go w różnorodnych wariantach, składy każdego z nich są do siebie pod wieloma względami zbliżone. Olejki do brody składają się z trzech podstawowych elementów: bazy, dodatkowych substancji odżywczych oraz kompozycji zapachowej. Bazą jest tutaj najczęściej olejek arganowy w połączeniu z olejkiem jojoba (bądź olejkiem ze słodkich migdałów). Produkty te są natomiast wzbogacane poprzez dodanie witamin, ekstraktów roślinnych, protein lub odżywczych maseł. Oprócz tego olejki do brody zawierają olejki eteryczne, których zapach możemy dobrać wyłącznie według własnych preferencji.

Olejek do brody – czy można z niego zrezygnować?

Wielu mężczyzn z pewnością potwierdzi, że estetyczny kształt brody i jej ogólny wygląd jest w dużej mierze zależny od umiejętności barbera. Jest w tym oczywiście wiele prawdy, jednak nawet najlepszy fryzjer nie pomoże nam w utrzymaniu zarostu w świetnym stanie, jeżeli na co dzień nie będziemy należycie o niego dbać.

Pielęgnacja brody jest bardzo ważna w celu zmiękczania włosków, układania ich i zagęszczania. Nie byłoby o tym mowy, gdyby nie właśnie olejek do brody. Jego głównym zadaniem jest nawilżanie i nabłyszczanie zarostu poprzez dostarczenie składników aktywnych o działaniu odżywczym i ochronnym. Regularna aplikacja olejku wzmocni włoski, które nie będą się rozdwajały i które łatwiej będzie utrzymać w ryzach. Oprócz tego olejek do brody ochroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV oraz zmiany temperatur. Zrezygnowanie z tego kosmetyku doprowadzi jedynie do tego, że broda stanie się szorstka w dotyku, matowa i podatna na utratę bujności.

Warto też podkreślić, że olejek do brody ma bardzo duże znaczenie dla kondycji skóry, która znajduje się pod zarostem. Może być ona przesuszona, a nierzadko też podrażniona. Aplikacja olejku umożliwi zredukowanie dyskomfortu, a jednocześnie odpowiednio nawilży skórę. To zaś może pozytywnie wpłynąć na stymulowanie nowych włosków do wzrostu.