690 680 960

Czujne oko strażnika miejskiego

W nocy z soboty na niedzielę patrol lubelskiej Straży Miejskiej zatrzymał pijanego kierowcę.

Podczas nocnego patrolu Strażnicy Miejscy przejeżdżając ulicą Jana Pawła II w Lublinie dostrzegli samochód osobowy, którego kierowca miał wyraźne problemy z płynną i prostą jazdą. Strażnicy podejrzewając że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili pojechać za autem aby sprawdzić czy ich podejrzenia są prawidłowe.

Jako że zgodnie z przepisami, Straż Miejska nie ma uprawnień do zatrzymywania pojazdów podczas jazdy, załoga patrolu miała nadzieję, że auto się niebawem zatrzyma. Już po chwili, pojazd wjechał w ulicę Watykańską i zaparkował na jednym z parkingów. – Kiedy funkcjonariusze podeszli do auta aby wylegitymować kierującego, poczuli od niego silną woń alkoholu- tłumaczy Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej w Lublinie.

Strażnicy Miejscy natychmiast więc wezwali na miejsce patrol policji. W trakcie oczekiwania na funkcjonariuszy, kierowca pojazdu oświadczył, że spożywał wódkę oraz nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami. Nie miał również dokumentów auta którym się poruszał.

Podczas badania trzeźwości okazało się, że kierowca ma 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wobec tego został zatrzymany a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo otrzymał mandat za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz brak dokumentów podczas kontroli.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas