690 680 960

Cztery osoby w tym dwoje dzieci zatrute czadem. Cała rodzina trafiła do szpitala (zdjęcia)

Dzisiaj rano czteroosobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Wszyscy trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w piątek rano w miejscowości Zemborzyce Wojciechowskie koło Lublina. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o rodzinie, która ma objawy wskazujące na zatrucie tlenkiem węgla. Na miejscu interweniowały trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Kiedy strażacy dojechali, poszkodowani znajdowali się już w trzech karetkach pogotowia ratunkowego. Po sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że w łazience nasza aparatura wykazała obecność tlenku węgla – wyjaśnia nam asp. Bartłomiej Pytka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Ratownicy dodają, że cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat, przetransportowano do szpitala. Jak ustaliliśmy, w najgorszym stanie jest kobieta. Wstępne czynności wskazują, że czad wydobywał się z pieca typu koza, jaki znajdował się w łazience i służył do jej ogrzewania.

Cztery osoby w tym dwoje dzieci zatrute czadem. Cała rodzina trafiła do szpitala (zdjęcia)

Cztery osoby w tym dwoje dzieci zatrute czadem. Cała rodzina trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

  1. czujnik dymu 10zł ale lepij ryzykowac zyciem dzieci

  2. Kupiłam dwa czujniki czadu po blisko stówie za sztukę, uruchomiłam, a w 3 dni potem zaczadziałam, nie zadziałał żaden. Żyję bo obudził mnie kot, który ugryzł mnie w nos, czego ani przed tem, ani potem nie robił.

    • Babciu zapomniałaś włożyć baterii do czujników i ich włączyć, całe szczęście, że kot działa bez baterii… 😉

  3. A może tak kominiarza zaprosić do sprawdzenia przewodów. Pewnie nie bo to kosztuje. Może uda się przeżyć zaczadzenie. Typowe.

  4. Ja nie mam 8 lat tylko 11 pozdrawiam brat 12 latka

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas