Cztery osoby usłyszały zarzuty za oszustwa podatkowe przy sprowadzaniu aut

Lubelscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które usłyszały zarzuty za oszustwa podatkowe. Wobec podejrzanych sąd i prokuratura zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu, poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie ustalili, że w latach 2013 – 2016 na terenie Warszawy i Lublina działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się sprowadzaniem do Polski drogich pojazdów osobowych.

Auta pochodziły z krajów Unii Europejskiej i był to głównie luksusowe samochody takich marek jak: Audi A6, Audi A7, Mercedes GLK, Porsche Cayenne, Porsche Carrera, Toyota Land Cruiser, czy BMW.

Śledczy ustalili, że członkowie grupy w ramach uzgodnionego podziału ról sprowadzali na terytorium naszego kraju auta znacząco obniżając podatek akcyzowy i VAT. W tej przestępczej działalności posługiwali się podrobionymi dokumentami i fakturami. Sprawcy świadczyli nieprawdę w deklaracjach nabycia wewnątrzwspólnotowego, posługiwali się też poświadczającymi nieprawdę wycenami.

Jak oszacowali policjanci, działalność grupy spowodowała uszczuplenie podatku akcyzowego i podatku VAT na łączną kwotę blisko 2,5 mln złotych. W sprawie tej zarzuty usłyszały cztery podejrzane osoby. Wśród nich jest 37-letni mieszkaniec Gdyni, który kierował grupą przestępczą.

Wobec podejrzanych Sąd i Prokuratura zastosowały środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu, poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Wobec 37-latka zastosowano tymczasowy areszt. Co więcej, skierowano wnioski o dokonanie zabezpieczeń majątkowych na mieniu podejrzanych: nieruchomościach i udziałach w spółkach na kwotę 1 400 000 zł.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. … cyt. ” znacząco obniżając należny podatek akcyzy i vat ” … też odkrycie ?! … to standard wszystkich importerów aut używanych … a jeszcze tzw. rzeczoznawcy co jeszcze te oszustwa potwierdzają

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska